Chcesz kupić tablet? Koniecznie zajrzyj tutaj

W związku z coraz częściej pojawiającymi się na forum pytaniami odnośnie wyboru najbardziej optymalnego tabletu dla potrzeb danego użytkownika, założony zostaje zbiorczy wątek w celu zadawania takich pytań.

Od dnia dzisiejszego wątki z takowymi pytaniami, założone w innych miejscach, będą usuwane z forum.

Witam,

przyznam, że do tabletów nastawiony, byłem sceptycznie, dlatego nie zgłębiałem tematu. Zmieniło się to niedawno, gdy parę dni używałem tabletu Sony Xperia Z (jednak jego cena przekracza mój budżet, który chciałbym przeznaczyć)

Moje potrzeby, to głównie internet (wiadomości, twitter, fb) i płynne działanie. Czasem jakiś film. Nie gram na szczęście :wink: Używany będzie głównie w domowej sieci WiFi, ale modem 3G, również się przyda. Ważne też, by tablet nie pozostał ze starym systemem (może być alternatywny rom, nie boję się rootwania ;). Wielkość ekranu to raczej 10’ (mam telefon 4,7’ więc kupno 7’ uważam za mało sensowne).

Robiąc szybki rekonesans trafiłem na SHIRU Shogun 10 Power 3G - chińczyk ze świetnym, tak uważam, stosunkiem parametry/cena - http://allegro.pl/tablet-shiru-shogun-1 … 99365.html

Przeczytałem parę recenzji, liczę się z jego minusami (klapka skrywająca microUSB, nie będzie często używana, bo WiFi załatwi większość spraw). Martwi mnie jednak spasowanie obudowy i ekranu - podobno można tam wcisnąć paznokieć :frowning:

Czy ktoś z Was może podzielić się bardziej subiektywną opinią dotyczącą tego tableciku, bądź polecić inny sprzęt z podobnym stosunkiem parametry/cena?

http://allegro.pl/nowy-tablet-vordon-9- … 40493.html<— czy warto kupić taki tablet przez Allegro?

Jest warty maksymalnie 100 zł.

A jaki model Prestigo jest dobry?(miał wyrazisty dźwięk i obraz oraz modem 3g/4g, dużo pamięci)

Prestigio nie robi tabletów spełniających Twoje kryteria.

Dobre !

Ciekawe kto się nabrał i kupił :smiley:

Ortografia.

Hue hue

Najpierw napisano to.

Potem to.

I już nie wiadomo co jest w środku.

W reklamie wykorzystano 3 odmienne zdjęcia urządzenia.

Patrzcie co kupujecie…

Ale angry birds na pewno będą na tym działać, miałem okazje pobawić się tabletami za 150-200zł (Allwinner A10, RK29xx) i akurat z tą grą nigdy nie było problemów.

Standard allegro

Nie chodzi o płynność, ta gra odpali na wszystkim.

Ekran pojemnosciowy nie ma nic do plynnosci, w ofercie zostal on przedstawiony jak CPU, a to po prostu typ ekranu.

http://pl.m.wikipedia.org/wiki/Ekran_dotykowy

Witam!

Mam krótkie pytanie - Czy opłaca się kupić tablet GOCLEVER TAB I71 za 150 złotych? Pomimo negatywnych opinii wolę się upewnić tutaj.

Pozdrawiam.

Nawet za połowę tej ceny nie opłaca się go kupować.

Nie bierz tego, bo zniechęcisz się całkowicie do tabletów. Jak chcesz w miarę tanio i lepszą jakość to popatrz na Modecomy. W przystępnych cenach są i też w miarę dobre. Choć zawsze lepiej dozbierać i kupić coś od Samsunga lub Asusa.

Ainol Novo 7 Aurora - dobry tablet? Ma 1,2GHz procek, 1GB RAM oraz dobry układ graficzny. Kosztuje ok 400zł. Co myślicie?

Kwestia do czego potrzebujesz. Jeżeli lubisz czasem sobie pograć w gry na andku (nie jakieś super z wodotryskiem) i do przeglądania internetu, to powinno wystarczyć. Jednak nie spodziewaj się demona prędkości, to jednak chinol i to czasem ze słabym wykonaniem. Jak trafisz na złą sztukę, możesz się zawieść. Ainol wypuszcza co chwile nowe modele, ale zbytnio się do nich nie przykłada. Posiadałem cztery różne modele i z wykonaniem było różnie. Nie wiem jak teraz z oprogramowaniem ainola, ale wcześniej, to trochę zawodził. Miał dużo błędów np. wskaźnik poziomu baterii nie chodził zbyt poprawnie. WiFi też nie jest mocną stroną tego urządzenia. Czasami przy routerze nie miałem pełnego zasięgu.

Sprzęt za tą cenę jest dobry, ale daleko mu do bycia bardzo dobrym.

Stary i słaby procesor z układem graficznym w najsłabszej wersji. Przeglądarka będzie się na 99% mulić. Lepiej kupić Vido N70S.

Czy do samsunga galaxy tab 2 10.1 można podłączyć klawiaturę z touchpadem lub bez touchpada?

tak

Jak można? Przez usb?

Przez Bluetooth.

Cześć.Czy da się dokupić modem 3g?