Chcesz kupić tablet? Koniecznie zajrzyj tutaj

Pro w nazwie to normalny 8.1.

PRO mają Windowsa, a nie-PRO mają RT,

RT też ma w nazwie Windows :wink:

Czyli Surface 2 ma Windows RT?  :frowning:

Zgadza się.

Wznawiając prośbę… co myślicie o tych tabletach? jest może ktoś kto może mi polecić coś o podobnej specyfikacji w podobnej cenie?

@Bartoosh21

 

W Twoim budżecie są jeszcze Kiano Elegance by Zanetti oraz Overmax Steelcore 10 III. Poczytaj recenzje i wybierz któryś. 

 

Gdyby Ci się nudziło, to przeglądnij jeszcze tabelkę http://polecanelaptopy.wordpress.com/ranking-tabletow/

Witam wszystkich.

Również chciałbym zwrócić się o pomoc przy wyborze tabletu. Nie będzie dużo kombinowania, bo sam zawęziłem się już do dwóch (trzech) konkretnych modeli.

 

Zastosowanie:

 

  • przeglądanie netu i komunikacja przez Skype, Viber, etc.

  • poza tym filmy i YouTube

  • gry też, ale raczej proste, żadne super skomplikowane 3D

  • książki

  • bateria ma istotne znaczenie

 

Przedział cenowy to 500-600 zł.

 

Obecnie mam już taniego (500 zł) Kiano Core 10.1 Dual - http://kiano.pl/?page_id=287

Jestem z niego zadowolony, bateria trzyma przyzwoite kilka godzin, zacina się rzadko, za te pieniądze po prostu mogę szczerze polecić.

Prawdopodobnie będę potrzebował jeszcze jeden tani tablet i stąd mój dylemat.

 

Mogę kupić jeszcze jeden Kiano Core 10.1 Dual za 500 zł, lub:

- Kiano Core 10.1 Quad - http://kiano.pl/?page_id=289 za 560 zł

  • ewentualnie Core 10.1 Dual 3G za 600 zł

 

Różnice między Dwoma Dualami to tylko 3G, więc nie będę się nad tym rozwijał. Natomiast Core 10.1 Quad sprawia mi pewien problem, dlatego wymienię teraz główne różnice.

 

DUAL:

  • procesor Rockchip 3066 Cortex A9 DualCore 1,6 GHz, 400 MALI

  • RAM DDR3 1 GB

  • bateria 8000 mAh

  • matryca IPS

 

QUAD:

  • procesor Boxchip A31 Quad-Core, ARM cortex, A7 1 GHz

  • RAM DDR3 2 GB

  • bateria 6000 mAh

  • matryca IPS2

 

Co według Was będzie wydajniejsze 4 rdzenie po 1 GHz, czy dwa po 1,6 GHz, przy czym nie bardzo kojarzę ten 4-rdzeniowy Boxchip?

Czy przy wymienionych zastosowaniach odczuję realną różnicę przy 2 GB RAM w stosunku do 1 GB?

Czy w przypadku tej rozdzielczości matryca IPS2 robi w ogóle jakąś różnicę w stosunku do IPS?

 

I najważniejsze - nie podoba mi się, że w Quadzie jest bateria 6000 mAh, skoro w Dualu mam 8000 mAh.

Na logikę, mocniejszy procesor powinien brać więcej energii, niż dwurdzeniowy, ale może czegoś nie wiem i jest np. bardziej energooszczędny, albo matryca IPS2 bierze mniej prądu. Boję się, że czas pracy na baterii znacząco spadnie, a jest to dla mnie bardzo ważne.

 

Dylemat jest więc taki:

brać to, co mam sprawdzonego za 500 zł, dołożyć 60 zł, żeby mieć sprzęt mocniejszy (?), czy dołożyć 100 zł, żeby mieć sprawdzone rozwiązanie z modemem 3G?

 

Liczę na wasze opinie :slight_smile: Wezmę je pod uwagę przy podejmowaniu ostatecznej decyzji.

@Altar

 

RK3066 i A31 to dobre procesory, ale do tabletów za ~300 zł.

 

Gdybyś zajrzał do tabelki, którą podałem w poście wyżej, to znalazłbyś lepsze propozycje:

  1. MODECOM FreeTAB 1014 IPS X4 3G+
  2. Kruger&Matz KM0974
  3. Kiano Elegance 9.7 by Zanetti 
  4. Kiano Elegance by Zanetti 9,7 3G
  5. Goclever Orion 102
  6. Goclever Aries 101

 

 

Ilość rdzeni =! wydajność

Ilość rdzeni =! energooszczędność

 

Wszystko zależy od architektury procesora, ekranu i optymalizacji systemu.

@Jaro070

 

Zrobiłem swoje rozpoznanie, i także zapoznałem się z Twoją tabelką, zanim napisałem posta :slight_smile:

Nie chciałem zaśmiecać forum wieloma propozycjami, dlatego maksymalnie zawęziłem swoje kryteria do wymienionych modeli od Kiano.

 

Co do Twoich propozycji:

 

MODECOM FreeTAB 1014 IPS X4 3G+

 

8 GB pamięci wewnętrznej to za mało. 16 GB w Kiano jest dla mnie optymalne. Wielki plus to modem 3G i GPS, ale przekraczam budżet, a nie mogę sobie teraz na to pozwolić.

 

Kruger&Matz KM0974

 

Pamięć, budżet. Niby przekraczam go niewiele, ale biorąc pod uwagę pamięć, jest to krok wstecz.

 

Kiano Elegance 9.7 by Zanetti

 

Cena :( Reszta mi się podona. Nie wiem, jak by mi podeszły 9,7", ale mniejsza o to.

 

Kiano Elegance by Zanetti 9,7 3G

 

j.w.

 

Goclever Orion 102

 

Piękny sprzęt i świetna rada. Niestety, w wersji bez 3G przekracza budżet o 150-200 zł :frowning: W tej cenie przydałby się dodatkowy 1 GB RAM, ale osobiście bym to odpuścił i dał temu modelowi szansę, tak do 600 zł.

 

Goclever Aries 101

Pamięć, jedynie 8 GM, koszt ok. 750 zł - za dużo.

 

 

I o to się wszystko rozbija :) Potrzebne są przynajmniej 2 tablety “wyjazdowe”, z w miarę dobrą baterią (ok. 5h), stabilne sprzętowo, z dobrym ekranem, nie kieszonkowe (czyli 7-8" odpada) i z 16 GB pamięci na multimedia. Nie muszą mieć GPS, modemu 3G (za to będzie robił USB OTG, lub smartfon), nie muszą być markowe, bo chodzi o użytkowość, nie snobizm.

 

 

 

@Jaro070… Dzięki za odp. jeżeli chodzi o Kiano… jest to niemalże to samo co: Modecom 9707 IPS2 x4 identyczne podzespoły, bateria tej samej mocy, a do tego tablet od Modecomu oferuje trochę lepszej jakości aparat i kamerkę (mało istotne) jest cieńszy o 2mm i wyszedł w kwietniu tego roku. Cena: 800zł…

Przyglądałem się temu modelowi bo to brat 10 calowego 1017 - jakoś bardziej interesuje mnie ten większy.

 

Overmax - różni się od Modecomu rozdzielczością, ale jakoś nie kojarzę w ogóle tej firmy… cena wydaje się przystępna… 

Użytkowałeś któryś z tych tabletów? 

 

Pozdr

Witam, rozglądam się za tabletem do 400 zł, który miałby służyć głównie do :

-przeglądania internetu,

-oglądania filmów,

-gier z niewysokimi wymaganiami,

-słuchania muzyki,

-opcjonalnie korzystania ze skype,

 

Znalazłem takie oferty:

http://allegro.pl/bialy-tablet-8-navroad-nexo-go-4x1-6ghz-etui-i4214044528.html

http://allegro.pl/tablet-goclever-orion-70-8gb-android-klawiatura-i4216972775.html

 

Który waszym zdaniem jest bardziej opłacalny jeśli chodzi o cenę i jakość ? Zdaję się również na inne propozycje !

Navroad Nexo GO wydaje się być lepszym wyborem.

@migu444

Również szukałem tabletu do 400 zł - całkiem niedawno. Patrz parę postów wstecz. I po przeryciu się przez sporą ilość specyfikacji i recenzji, po zakupie jednego tabletu i zwróceniu go do sklepu wiem już co w trawie piszczy (tak mniej więcej :wink: )

Nie ma sensu kupować tabletu poniżej 400 PLN. Gdyż każdy z nich ma jaki feler. Jak ma dobą matrycę, to kiepski układ, jak dobry układ, to kiepską matrycę, jak ma dobrą matrycę i układ to słabą baterię, z więc bez sensu kupować tablet działający 3 godziny.

Zacząłem więc szukać powyżej 400 PLN.

Jakie były moje priorytety? Podaję w kolejności: Matryca IPS, układ, rozmiar ekranu co najmniej 7", bateria, waga, BT, , GPS, 3G.

Trafiłem w końcu na fajną okazję za 430 (teraz kosztuje chyba 490).

NavRoad Nexo EVO

Tu wklejam reckę sprzętu jaką umieściłem w sklepie gdzie go kupowałem. Linka do sklepu nie podaję bo nie wiem czy mogę :wink: .

 

Sprzęt jest ok.

@Vidivarius

 

Nexo Evo jest nawet OK, ale IMO lepiej kupić Kiano Elegance 8 albo Dell Venue 7.

@Jaro070

Pewnie że bym wolał Della. Tyle, że rozchodzi się o kasę. EVO kupiłem po okazyjnej cenie, a Dell w tym czasie kosztował coś oko 500 PLN, a Kiano jeszcze droższy. Ja i tak przekroczyłem budżet jaki sobie założyłem, bardziej ni chciałem, gdyż tak dokładając po kilkadziesiąt złotych do kolejnego lepszego modelu dochodzi się do zbyt wygórowanych cen. W którymś momencie trzeba spasować, a moją granicą było te 419 (sprawdziłem na fakturze).

Witam,

szukam tabletu z 3G/LTE do 2000 zł z ekranem 10 calowym. Zastanawiałem się nad Samsungiem Galaxy Tab Pro 10.1 LTE, co o nim sądzicie?

Galaxy Tab Pro 10.1 to bardzo dobry wybór, w kategorii do 2000 zł cięzko znaleźć coś lepszego - Sony Tablet Z słabszy, a Z2 juz za drogi :slight_smile:

Mógłbyś też pomyśleć o jakims iPadzie, mimo swojej ceny jest to jeden z najlepszych sprzętów na rynku.

Witajcie, zastanawiam się powoli nad zakupem tabletu dla dzieciaka. Koniec roku, dobre oceny i te tematy - wiadomo, tatuś musi. :wink: Trafiłem między różnymi markami na coś czego do tej pory nie widziałem na Allegro, Ceneo ani w ogóle w sklepach - marka Haier. Zauważyłem że mają dwa modele D85 i D781. Ktoś podpowie jak sprawują się te tablety i czy to w ogóle jest coś warte? I w ogóle jest ktoś mi w stanie logicznie wytłumaczyć dlaczego model bez modemu jest droższy niż z modemem?

 

Apropos “ojciec musi”, może ktoś jeszcze nie słyszał:

 

 

Opowiedz dzieciakowi ten dowcip i masz zakup tabletu z głowy - a raczej jego brak :stuck_out_tongue: tak serio, sam kupiłem wczoraj FreeTAB 9000 IPS ICG od Modecomu, na razie po kilku godzinach używania jestem zadowolony… koszt poniżej 800zł