Chciał bym podłączyć Wi-Fi do drukarki

Witam, chciał bym podłączyć Router Wi-Fi do drukarki przygotowałem schemat jak ma to miej więcej wyglądać …

di-15129795954814.png

A więc mam drukarkę marki HP model:Deskjet 1050 a router marki “D-Link” przez Wi-Fi podłączone są 2 laptopy (Acer Aspite 5738ZG i HP Pavilion dv6000 + Komputer stacjonarny na gniazdku WLAN), mam 4 wejścia WLAN ale po podłączeniu komputera stacjonarnego zostają tylko 3, nie mam wejścia usb dla tego nie wiem jak mam podłączyć drukarkę i czy w ogóle da się podłączyć ją nie przez wejście USB, ponieważ w routerze nie ma wejścia usb , z góry dziękuję i pozdrawiam :wink:

ale z tego co widzę, to ta drukarka obsługuje tylko usb

Kto szuka nie błądzi…

Złącza

Interfejs USB

Praca w sieci Nie

Czytnik kart pamięci Nie

Inne Nie posiada

Kup sobie printserwer ;]

podłącz tą drukarkę do komputera a potem ją udostępnij innym, bo rozumiem, że o to tobie najbardziej chodzi

kupienie printserwera do jednej drukarki to raczej, moim zdaniem, nieopłacalna inwestycja, no jakby miał ich więcej to fakt, warto zakup rozważyć

Jak udostępni drukarkę na pc to będzie musiał go włączać za każdym razem by coś wydrukować z lapka co mija się z celem ;]

zależy co kto lubi, ja wolę pstryknąć zasilanie kompa a nie wydawać pieniędzy, a inni wolą wydać kasę niż pstryknąć kompa

Tańsze serwery druku to wydatek rzędu 100-150 złotych np.:

http://www.komputronik.pl/index.php/product/53006/Sprzet_komputerowy/Sieci_i_komunikacja/TP_Link_serwer_druku_1xUSB_1xRJ45_FastEthernet_TL_PS110U.html

http://www.komputronik.pl/index.php/product/74685/Sprzet_komputerowy/Sieci_i_komunikacja/TP_Link_serwer_druku_1xUSB_1xRJ45_FastEthernet_TL_PS310U.html

Ten droższy może obsługiwać rozdzielacz HUB - do 4 urządzeń (ale wtedy trochę spada prędkość czego przy drukarce nie zauważysz ale przy twardzielu lub pendrive już tak) Można też pod niego podpiąć dysk twardy albo pena i masz dysk sieciowy. Jedną z niewielu wad serwerów druku to że nie muszą działać z każdą drukarką, i trochę nie wygodnie instaluje się sterowniki (ale to zależy od modelu)

Możesz również udostępnić drukarkę przez peceta. Oczywiście że za każdym razem trzeba iść i go włączać(chyba że skonfigurujesz wake-on-lan), ale jezeli mała drukujesz to może ci to wystarczyć. Ja mam tak podpięte dwie drukarki i całkowicie mi to wystarcza

No dobrze… Podłączę , ale jak udostępnić ? :x nie jestem pro w tych sprawach …

Windows 7 i Vista: Na ikonę (na pulpicie bądź w menu start - to nie ma znaczenia) “Komputer” prawym przyciskiem myszy i “Właściwości”. W obszarze “Nazwa komputera, domena i ustawienia grupy roboczej” klikasz “Zmień ustawienia”. W karcie nazwa komputera przycisk “Zmień” i tak w okienka wpisujesz nazwę kompa (pod którą będzie widoczny w sieci) i nazwę grupy roboczej (Musi być taka sama w wszystkich komputerach do których chcesz udostępniać)

Windows XP: Prawym przyciskiem myszy na “Komputer” (tak samo jak w przypadku win 7 i Visty) tam zakładka “Nazwa komputera” i w niej przycisk “Zmień” i tam wpisujesz nazwę komputera (pod którą będzie widoczny w sieci) i nazwę grupy roboczej (tej samej co na innych komputerach)

Teraz musisz tylko udostępnić drukarkę: W zakładce urządzenia i drukarki (na PC) musisz nacisnąć na tej drukarce którą chcesz udostępnić prawym przyciskiem myszy i udostępnianie. Tam zaznacz “Udostępniaj drukarkę” wpisz nazwę drukarki i ok. (W identyczny sposób udostępnia się dyski tyle że w głównym oknie “Mój komputer” a nie w urządzenia i drukarki)

Teraz powinna ona być dostępna z innych komputerów. Potem wystarczy w laptopach w panelu sterowania :arrow: Urządzenia i drukarki nacisnąć dodaj drukarkę sieciową (7 i Vista) a w win XP porostu dodaj drukarkę i dalej postępuj zgodnie z kreatorem.