Chciałbym dobry adres mailowy.. ale już zajęty ;)

Witam.

Potrzebuję dobry adres mailowy (jak by to nazwać - oficjalny) do poważniejszych zastosowań, np. do użycia w CV lub innych dokumentach. Korzystam z Androida, więc dobrze byłoby go mieć w Gmailu (przywiązanie do usług Google). Niestety, wszystko już pozajmowane.

Próbowałem różnych kombinacji typu:

imię.nazwisko

nazwisko.imię

pierwsza litera imienia.nazwisko (i odwrotnie)

i tak dalej i tak dalej.

Wolne są adresy z użyciem liczb (np. nawiązanie do roku urodzenia), ale taki adres wydaje mi się mało poważny. Obecny jaki posiadam to imię-dwie litery nazwiska-dwie liczby roku urodzenia. Taki adres też pewnie nadaje się co najwyżej na adres prywatny. Cóż błędem jest, że o adresie nie pomyślałem kiedyś, dużo wcześniej…

 

Może zaproponujecie jakieś inne kombinacje, które można zastosować w oficjalnym adresie maila :?:  A może jest jeszcze jakaś inna szansa na uzyskanie dobrego adresu w Googlu? Idealny adres udało mi się uzyskać w outlook.com (wraz z dodatkowymi aliasami), ale moim problemem jest to, że jakoś nie lubię się rozdrabniać i wolę mieć wszystko w jednym koncie, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że przez Androida korzystam głównie z usług Google’a.

 

Dobra dosyć tego marudzenia  :slight_smile: Liczę na jakiekolwiek podpowiedzi z Waszej strony. Może podpowiecie jak to wygląda u Was, jaki schemat Wy zastosowaliście?

 

Pozdrawiam.

 

PS. Nie linczujcie za banalny temat :wink:

落下@gmail.com

Domena .pl, czy .eu nie są drogie. Ciekawie może wyglądać imię@nazwisko.pl

Ja miałem taki problem w przeszłości i rozwiązałem go w taki sposób, że założyłem dwa adresy email w kombinacji pierwszeimię.drugieimię.nazwisko@gmail.com

Dodatkowo wziąłem też skrót tego adresu pi.di.nazwisko@gmail.com.

 

Może masz jakieś opcje :slight_smile:

ja bym oficjalnego maila z prawdziwymi danymi na gmailu nie zakładał. ze wzgledów prywatności i bezpieczenśtwa.

 

lepiej już skorzystać z polskich serwisów.

1 polubienie

A bez kropki próbowałeś lub jak masz drugie imię, możesz wykorzystać np. pierwszą literę: janwkowalski@gmail.com

@bachus narazie wolałbym zostać przy darmowym rozwiązaniu.

@MrGreenfall próbowałem wielu kombinacji, ale nie mam drugiego imienia więc nie mam dodatkowych kombinacji.

@manieKMP byłoby pewnie łatwiej, ale brak właśnie drugiego imienia.

Przyszedł mi do głowy taki pomysł. Zauważyłem, że można założyć konto Google bez gmaila, z użyciem własnego adresu maila.

Czy takie rozwiązanie działa prawidłowo? Wziąłbym ten dobry adres outlook, byłby nazwa mojego konta. W ten sposób pozbyłbym się jednego niepotrzebnego adresu (tylko mail w MS, reszta usług w Google).

Czy ktoś tak zakładał konto Google??

A tego zestawienia próbowałeś? imię_nazwisko@gmail.com

W gmailu nie można stosować podkreślnika. Chyba zdecyduję się na tą opcję z własnym adresem, nie wiem tylko czy wszystko będzie współgrało bez problemu.

Kup domenę. Jak nie masz własnego serwera, to możesz z usługą serwera przekierowań i przekierowywać maile wysłane np. na admin@mrsakerz.com na darmowy gmail/ Outlook.com 

Praktycznie od początku istnienia firmy korzystam z domeny.tv - nigdy nie miałem problemów.

@bachus, a orientujesz się może jak wygląda wysyłanie maili po takim przekierowaniu ? Ja obudziłem się z ręką w nocniku jak ms przestał wspierać za free zewnętrzne domeny ;/

 

To jest serwer pośredniczący, “serwer przekierowań” z własnym SMTP - MX wskazuje na ich serwer przekierowań, który dalej przekazuje na wskazany email, więc nie ma tu nic do rzeczy, czy ktoś wspiera czy nie zewnętrzne domeny. Jak chce się zrobić na porządnie, to dobrze gdzies wykupić kawałek miejsca. Jak ktoś ma podstawy - jakiś najtańszy VPS, lub kawałek dobrego Shella. Za 15zł miesięcznie masz np. pakiet MD1 w http://mydevil.net, gdzie zaparkujesz domenę, postawisz własne skrzynki mailowe, 20GB miejsca no i shell.

Do poważnych zastosowań maila nie używa się usług google raczej, jak to planujesz mieć, więc jak chcesz mieć za darmo to skorzystaj z innych skrzynek, na pewno znajdziesz wolny dobry adres

Dlatego planuję założyć nowe konto Google, tyle że bez Gmaila, ze swoim własnym adresem mailowym (w outlooku).

W ten sposób będę miał dobry adres mailowy i jednocześnie dalej będę korzystał z usług Google.

Ps. Saper możesz tylko wyjaśnić dlaczego google nie używa się do poważniejszych zastosowań? Chodzi ci o dostępność adresów?

Może źle się wyraziłem. Miałem na myśli to że po co na takim mailu dostęp do usług google. Wystarczą dwa maile, jeden dla google, drugi do celów oficjalnych np. w CV. Pierwszy podać w ustawieniach androida, a drugi, jakiś program zainstalować i niech sprawdza poczte.

Pod GMaila można podpiąć dowolną skrzynkę, byle obsługiwała SMTP (z tym nie powinno być problemu) i POP3 (z tym też zwykle nie ma problemu - choć np. moja skrzynka uczelniana obsługuje tylko IMAP). Nie musisz zakładać drugiego konta Google.

 

W sumie to nawet bez SMTP by się obeszło, bo zdaje się że GMail potrafi wysyłać maile bezpośrednio z wpisanym obcym adresem w polu “Od” (z tym że trzeba go wcześniej zweryfikować - na podszywanie się nie pozwala, mimo że technicznie to też jest możliwe). Ale nie spotkałem się jeszcze z kontem mailowym bez obsługi SMTP.

Owszem ciekawie, tyle że większość nazwisk jest zajęta. Ja sam mam maila na własnym serwerze pocztowym imię@nazwisko.info.pl, bo w domenie .pl zajęte. Sprawdzałem nazwiska znajomych - wszystko zajęte. W moim przypadku dostępne są domeny .mail, .company, .guru, czy ninja, ewentualnie .co, ale jak mam płacić ponad 100zł, no to ja podziękuję za takie rozwiązanie.

Na twoim miejscu kupiłbym jakąś domene i sobie założył na niej oficjalnego maila to najlepszy pomysł :slight_smile: hmm wtedy masz dowolność i możesz wymyśleć maila jakiego chcesz chodź wiadomo wiąże się to z określonymi kosztami za utrzymanie domeny serwer itp