Chciałbym kupić dwie dobre karty graficzne do dwóch starych płyt głównych

(sewer6) #1

Wraz bratem i kuzynem chciałem pograć na serwerach w grę minecraft v1.7.5. Uruchomiłem więc stary komputer na Windows XP Pro z płytą główną ASRock Alive NF4G-DVI. Okazało się, że jest tam słaba grafika zintegrowana i przez to gra laguje się. Drugi komputer poskładałem z części ze strychu. Chodzi na Windows 2000 Pro i na płycie głównej ECS P6IPAT. Tam ten problem występuje we większym stopniu, ponieważ karta graficzna ma 64mb !!

(Wowa Tatarin) #2
  1. w biosie możesz dodatkowo ustawić do 128 mb pamięci graficznej

2. poza tym ile masz ram?

3.na pci e x16 można coś kupić np na allegro, byle miało conajmniej 256 mb pamięci

1. na agp też coś znajdziesz i najlepiej z min 256mb

2. napisz spec obu kompów (pamięć ram, procesor itp)

(sewer6) #3

Nowszy komputer: procesor AMD Athlon 64 x2 5000+,2.6 GHz (niedawno wymieniany za starego Semprona 2800+), 2560MB RAM, zasilacz modecom 350w (NIE FEEL), dysk twardy Maxtor 88GB, Java 8 update 45.

Starszy komputer: procesor Intel Celeron SL68P 1,2 Ghz, 512MB RAM, zasilacz codegen 300w, dysk twardy Maxtor 122GB (dokupowałem), karta graficzna, którą chciałem wymienić: nVidia GeForce 4 mx440 with agpx8, 64MB. Java 6 update 8x.

Podałem wersję Javy ,ponieważ jest ona niezbędna do działania gry.

(Wowa Tatarin) #4

w nowszym komputerze sprawdź w biosie czy da się zwiększyć pamięć graficzną

z tego co czytałem da się do 128 mb,a niewiem ile jest ustawione

(sewer6) #5

Na zintegrowańcu mam 256MB

(Wowa Tatarin) #6

a, chyba że tak, więc pozostaje allegro i kupno nowej karty

tego staruszka na agp zostaw w świętym spokoju, jest za słaby

(sewer6) #7

Nie popuszcze mu :-D , ile maksymalnie pamięci może mieć karta na tym gnieździe?

(Wowa Tatarin) #8

wiesz, tak właściwie to ograniczeniem jest to jakę kartę znajdziesz, ale dodatkowym ograniczeniem jest procesor bo 1 rdzeń poprostu niewystarcza, tak samo jak 512 ram

(sewer6) #9

RAM dokupię,co do procka to niema szans.

(Wowa Tatarin) #10

no właśnie, niewiem po co upierasz się na tego staruszka

ram nie dokupisz bo potrzebujesz 2gb

http://www.gry-online.pl/S024.asp?ID=1425&PART=9800

Ten zasilacz w starszym zestawie może nie wytrzymać zmiany na mocniejszą kartę. Po prostu ma strasznie złe opinie. Ja bym w nim po pierwsze wymianił zasilacz i później dopiero kartę graficzną. Ja tak zrobiłem ze starym zestawem, z tą róźnicą że darowałem sobie wymianę karty, bo jakieś sensowne na AGP są drogie. Według mnie jednak tego starszego komputera nie warto modernizować. Ja miałem przynajmniej przyzwoitą płytę główną, a Ty masz bardzo słaby zestaw. Daj mu odejść na emeryturę.

Zmodernizuj pierwszy zestaw jak tylko się da a najwyżej drugi złóż z używanych części.

Napisz jakie masz fundusze do wydania.

(sewer6) #12

Ok, mieli byście jakieś propozycje co do karty do nowszego komputera?

Fundusze: Jakieś 200zł

(ADR1991) #13

Tylko karta? Poszukałbym HD 5670/6670 lub 5770/6770 i wymienił zasilacz na jakiegoś fortrona lub delte.

(sewer6) #14

Modecom premium 350w jest przecież w miarę ok.

(Wowa Tatarin) #15

tak, dopuki pewnego pięknego dnia, w twe nozdrza dopłynie jakże piękny zapach palonej izolacji, a twe oczy ujrzą bezkresą czerń na monitorze

(sewer6) #16

Serio to jest takie o kont dupy rozbić?? Z tego co wyczytałem to ten model był jeszcze w miarę ok, to feele były wybuchowe.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

(Wowa Tatarin) #17

modecomy tak, ale tylko Modecom (MC, Volcano). też tak muślałem dopuki pewien modecom(też nie feel) zjarał mi płytę główną i dysk, dobrze że akurat nie miłem karty graficznej

myślisz że dlaczebo mam taką starą grafikę i nową resztę, tak ten swój zasilacz też muszę wymienić

(sewer6) #18

Ok, dzięki za porady. Czyli mam  siebie cztery zasilacze do wymiany :dostal: A tak ogólnie to gdzie pisze się informacje o swoim sprzęcie?

(Wowa Tatarin) #19

edytuj profil —> sygnatura, nie koniecznie musisz pisać o swoim sprzęcie

(rgabrysiak) #20

Najlepiej na blogu, z toną emotek. Sorry za sarkazm.