Chciałbym kupić dwie dobre karty graficzne do dwóch starych płyt głównych

Wraz bratem i kuzynem chciałem pograć na serwerach w grę minecraft v1.7.5. Uruchomiłem więc stary komputer na Windows XP Pro z płytą główną ASRock Alive NF4G-DVI. Okazało się, że jest tam słaba grafika zintegrowana i przez to gra laguje się. Drugi komputer poskładałem z części ze strychu. Chodzi na Windows 2000 Pro i na płycie głównej ECS P6IPAT. Tam ten problem występuje we większym stopniu, ponieważ karta graficzna ma 64mb !!

  1. w biosie możesz dodatkowo ustawić do 128 mb pamięci graficznej

  2. poza tym ile masz ram?

3.na pci e x16 można coś kupić np na allegro, byle miało conajmniej 256 mb pamięci

  1. na agp też coś znajdziesz i najlepiej z min 256mb

  2. napisz spec obu kompów (pamięć ram, procesor itp)

Nowszy komputer: procesor AMD Athlon 64 x2 5000+,2.6 GHz (niedawno wymieniany za starego Semprona 2800+), 2560MB RAM, zasilacz modecom 350w (NIE FEEL), dysk twardy Maxtor 88GB, Java 8 update 45.

 

Starszy komputer: procesor Intel Celeron SL68P 1,2 Ghz, 512MB RAM, zasilacz codegen 300w, dysk twardy Maxtor 122GB (dokupowałem), karta graficzna, którą chciałem wymienić: nVidia GeForce 4 mx440 with agpx8, 64MB. Java 6 update 8x.

 

Podałem wersję Javy ,ponieważ jest ona niezbędna do działania gry.

w nowszym komputerze sprawdź w biosie czy da się zwiększyć pamięć graficzną

 z tego co czytałem da się do 128 mb,a niewiem ile jest ustawione

Na zintegrowańcu mam 256MB

a, chyba że tak, więc pozostaje allegro i kupno nowej karty

tego staruszka na agp zostaw w świętym spokoju, jest za słaby

Nie popuszcze mu :-D , ile maksymalnie pamięci może mieć karta na tym gnieździe?

wiesz, tak właściwie to ograniczeniem jest to jakę kartę znajdziesz, ale dodatkowym ograniczeniem jest procesor bo 1 rdzeń poprostu niewystarcza, tak samo jak 512 ram

RAM dokupię,co do procka to niema szans.

no właśnie, niewiem po co upierasz się na tego staruszka

ram nie dokupisz bo potrzebujesz 2gb

http://www.gry-online.pl/S024.asp?ID=1425&PART=9800

Ten zasilacz w starszym zestawie może nie wytrzymać zmiany na mocniejszą kartę. Po prostu ma strasznie złe opinie. Ja bym w nim po pierwsze wymianił zasilacz i później dopiero kartę graficzną. Ja tak zrobiłem ze starym zestawem, z tą róźnicą że darowałem sobie wymianę karty, bo jakieś sensowne na AGP są drogie. Według mnie jednak tego starszego komputera nie warto modernizować. Ja miałem przynajmniej przyzwoitą płytę główną, a Ty masz bardzo słaby zestaw. Daj mu odejść na emeryturę.

Zmodernizuj pierwszy zestaw jak tylko się da a najwyżej drugi złóż z używanych części.

Napisz jakie masz fundusze do wydania.

Ok, mieli byście jakieś propozycje co do karty do nowszego komputera?

 

Fundusze: Jakieś 200zł

Tylko karta? Poszukałbym HD 5670/6670 lub 5770/6770 i wymienił zasilacz na jakiegoś fortrona lub delte.

Modecom premium 350w jest przecież w miarę ok.

tak, dopuki pewnego pięknego dnia, w twe nozdrza dopłynie jakże piękny zapach palonej izolacji, a twe oczy ujrzą bezkresą czerń na monitorze

Serio to jest takie o kont dupy rozbić?? Z tego co wyczytałem to ten model był jeszcze w miarę ok, to feele były wybuchowe.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

modecomy tak, ale tylko Modecom (MC, Volcano). też tak muślałem dopuki pewien modecom(też nie feel) zjarał mi płytę główną i dysk, dobrze że akurat nie miłem karty graficznej

 

myślisz że dlaczebo mam taką starą grafikę i nową resztę, tak ten swój zasilacz też muszę wymienić

Ok, dzięki za porady. Czyli mam  siebie cztery zasilacze do wymiany :dostal: A tak ogólnie to gdzie pisze się informacje o swoim sprzęcie?

edytuj profil —> sygnatura, nie koniecznie musisz pisać o swoim sprzęcie

Najlepiej na blogu, z toną emotek. Sorry za sarkazm.