Chcialbym podkrecić P4 2.0 na 2.3 lub 2.4 gHz

A więc mam procka P4 2.0 gHz Northwood zamontowany na płytce Epox 4BDAE i chciałbym go trochę podkręcić. Jeżeli któs zna się na tym mógł by mi napisać w jaki sposób można to zrobić na podstawowym chlodzeniu to proszę o pomoc.

PS. czy podkrecenie w BIOSIE do 2.3 gHz bedzie bezpieczne przy podstawowym chlodzeniu ?

Tak ciężko poszukać :frowning: ??

OVERCLOCKING 1

OVERCLOCKING 2

tylko zmien zasilacz, bo pewnie masz jakeigoś syfa niemarkowego :smiley: Codeshit etc :smiley:

A jaką masz temeraturę procka normalną / w stresie.

Powinno dać radę go podkręcic chociarz Northwoody są kiepskie do kręcenia …

no wlasnie ja tez mam chec podkrecenia (tak na probe :wink:, Celeron 2GHz) i generalnie moge to zrobic w biosie ale czy nie bedzie potrzebne mi lepsze chlodzenie??? wentylator mam oryginalny, intelowy.

temp. procka zazwyczaj nie przekracza 45*C

wyciagniesz z tego celka max 2667 mhz i bedzie cacy chodzić :smiley: wentylator powinien dac rade ale radze wymiane na lepszy :slight_smile:

KOBRA hehehe mały ten Twój max. dla celka 2ooomhz :stuck_out_tongue: są serie z dobrego wafla, i ładnie sie kręcą :smiley: kumpel podkrecił swojego do niestabilnej wartości 2996mhz, stabilnie procek chodzi na 2800mhz, prawdopodobnie niewyrabia zasilacz, bo chlodzenie ma dobre w obudowie :smiley:

o kurde. widze ze sie dzis pobawie :smiley: tylko zebym nic nie zjaral. aa mam pytanko - czy jak podkrecam napiecie FSB to czy temp. dysku, ramu itp. tez wzrasta? :?

proste zwieksza sie szybkos ich pracy, ale temperatura dysku arczej jest taka sama jak była :smiley: chyba ze masz blokade PCI :confused: niebezpiecznie jest utrzymywac urzadzenia pci, dyski, cd-romy wyżej niż 42mhz :slight_smile:

no i dupa. przy 2,20 GHz system nie botuje :smiley: . no coz zostawilem na 2.12GHz i jest stabilnie. temperatura taka jak byla zawsze. a tak w ogole to nie widac roznicy.

niewidać różnicy bo to żaden overclock :stuck_out_tongue:

no w sumie tak - jakbym walnal z tego 3GHz to by bylo widac :wink: . e tam nie bawie sie bo sobie cos rozwale a potem dupa z gwarancji :smiley:

hahhaha :stuck_out_tongue: :lol: ja swoj kreciłem jak mialem na gwarze, brak plomb na obudowie dawał duze możliwości kombinowania :smiley: ale to dawno temu było :slight_smile:

mi tam sami powiedzieli zebym zerwal plombe bo to dla nich niewazne (liczy sie tylko karta gwarancyjna) - aa powiedzieli tak jak kupowalem u nich dysk i inne rzeczy :wink:

To bardzo mądrze powiedzieli! :expressionless: Chyba, że sam sobie coś w tej chwili dopowiedziałeś nieświadomie… :roll:

Zerwanie plomby jest równoznaczne z utratą gwarancji i jak to sam mówisz: “dupa z gwarancji”! :twisted:

nie prawda. znam tych gosci! :slight_smile: a w zasadzie pomysl glupota by bylo kupowanie nowego sprzetu po czym przynoszenie do nich jednostki zeby zamontowali mi np. ten dysk czy cos tam innego. znam troje ludzi, ktorym oni zezwolili na zerwanie plomb (mnie z reszta tez). :wink: po prostu dobry sklep i tyle - mlodzi sprzedawcy i znaja sie na rzeczy - nawet mojej mamie wytlumaczyli na chlopski lep co to jest USB (mi sie to nie udalo). hehe

Jak są takie układy to co innego :slight_smile:

hehe.

ale powracajac do tematu podkrecania. z temp. 45C skoczylo mi do 47C (przy pelnym uzywaniu, gry itp). czy moze cos sie np. podfajczyc?? jaka jest wytrzymalosc ogolna procka (tzn celerona)? :wink:

zapomnialem dodac ze udalo mi sie podkrecic do 2.18GHz

najlepiej zeby procek nieprzekraczał bez obciążenia 50*C :slight_smile: chodz moj przekracza :stuck_out_tongue:

jak komp niewstaje to musisz mu wiekszego kompa prądu zapodać :slight_smile: w góre lecisz Vcore, tylko nieduzo! o kilka setnych :smiley: pamietaj, ze zwiekszając ilość prądu zwiększasz ciepło wydalana przez procka i jego temp. rośnie :slight_smile:

wyciśnij z tego Celka 2400mhz i bedzie cacy :slight_smile:

na ile na maxa podkrece P4 northwood 2.0 FSB 400 ? Podajcie jakaś maksymalną wartość z tym żeby stabilnie system pracował