Chciałbym podłączyć mój tv do internetu

Witam chciałbym podłączyć mój tv do internetu. W pokoju mam komputer który kablem jest podłączony do routera. A moje pytanie brzmi jak podłączyć za pomocą tego jednego kabla obydwa urządzenia, czytałem o jakichś switch, czy to dziala i w jaki sposób. Dodam ze mam stary nieużywany router czytałem że za jego pomocą też można coś zdzialać. Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuje

Najprościej będzie jak podłączysz telewizor drugim kablem do routera. Jeśli router nie ma więcej portów lub wolnych portów, wtedy będziesz potrzebował przełącznika.

router mam w salonie i kabel który ciągnę ma z 20m. także drugi nie wchodzi w gre, a z tym przełącznikiem o co chodzi?

Mimo wszystko potrzebujesz drugi kabel, inaczej nie podłączysz. Chyba, że masz telewizor z możliwością podłączenia do WiFi?

tv z wifi nie mam a drugi kabel mam tylko krótszy. A jak wogule miało by wyglądać to połączenie za pomocą tego przełącznika?

Przełącznik działa w ten sposób, że:

  • przełącznik podłączasz do routera. Z routera do przełącznika wchodzi 2 kabel rj-45. Z przełącznika wychodzą np. 2 kable rj-45 do urządzeń. W ten sposób jesteś w stanie pod jeden port w routerze podłączyć 2 kable. Przełącznik to taki rozdzielacz.

Przykładowy przełącznik: http://allegro.pl/switch-gigabitowy-tp- … 90920.html

W tym przypadku można by go zastosować bardziej jako przedłużacz, skoro drugi kabel jest krótszy, tj. komputer niech będzie podłączony bezpośrednio do routera, bo po co zwiększać opóźnienia (co prawda to ułamki sekund…), a ten z krótszy przez przełącznik, tylko że tu trzeba będzie użyć dwóch kabli, czyli razem trzech. Zresztą w układzie, jaki zaproponował adam i tak trzeba bybyło użyć trzech kabli. Nie wspomnę już nawet, że przełączniki trzeba łączyć kablem krosowanym, no chyba że kupisz ten gigaportowy z auto MDI-MDIX. Tak podsumowując, to wydaje mi się, że lepiej będzie pociągnąć kolejne 20m kabla, niż bawić się w przełączniki, bo: 1. Masz dodatkowe urzadzenie, które pobiera prąd; 2. Masz większy bałagan w domu, bo masz dodatkowe i zbędne urządzenie, które zajmuje niepotrzebnie miejsce; 3. Masz w domu więcej kabli, bo przełącznik trzeba podłączyć do prądu; 4. Kupno nowego kabla może kosztować Cię mniej, niż kupno przełącznika, a kable i tak pewnie będziesz musiał dokupić i jeśli dysponujesz tylko kablami prostymi, to będziesz musiał albo kupić kable krosowane, albo przełącznik taki, jaki zaproponował adam. W skrócie, ciągniesz 20m kabla, który możesz schować albo przymocowując go do ściany, albo pod listwą od paneli, jeśli posiadasz taki z możliwością chowania kabli pod nią i nie masz zbędnych urządzeń i dodatkowych kabli.

dzięki za wszystkie odpowiedzi dziś kupiłem drugi kabel tak było najprościej

temat zamykam