Chciałbym przyśpieszyc Neo

akurat mam ustawioną na 160KB/s ale pono można podkręcić jeszcze… Jak? 8)

Takie rzeczy to tylko w Erze.

Możesz optymalizować połączenie ale z pewnością nie ma sposobu na “przeskoczenie” wykupionej opcji prędkości łącza.

fialas1819 nie ma czegos takiego jak podkrecenie neostrady… kiedys na samym poczatku byla taka mozliwosc… jakby podkrecenia modemu :wink: ale dzis juz nie te czasy…

poglebane te czasy :stuck_out_tongue:

tak …

Wyobraź sobie, że masz firmę,

która oferuje dostęp do internetu.

Ustalasz przykładowy cennik:

net 128kbps: 49zł

net 256kbps: 55zł

net 512kbps: 61zł

net 1024kbps: 122

(umowy na czas nieograniczony)

teraz masz taką sytuację:

ktoś płaci u Ciebie za neta 128kbps,

i powiedz mi jakim prawem ma mieć szybszego ?

Skoro Ciebie też wówczas to kosztuje … :cry:

Albo: masz już tą sieć rozbudowaną - jakieś 400 000 użytkowników w Polsce (:mrgreen:),

I nagle 80% użytkowników “przyspiesza” sobie połączenie sieciowe …

z 512 kbps na 1Mbit/s …

Ty ponosisz chyba jakieś straty prawda ?

Blokujesz więc takie “opcje” przyspieszania …

Więc jak chcesz neta przyspieszyć,

to wykup większy abonament …

Zresztą … chyba 60 zł to nie dużo za szybszego neta?

Masz neo 128kb/s, a nie 160 to tak gwoli ścisłości ;]

Żeby zwiększyć prędkość netu skontaktuj się z TP: czy to telefonicznie czy przejdź się do telepunktu, salonu orange ==> oni Ci dokładnie wytłumaczą co trzeba zrobić :mrgreen:

Szybszy Internet a pakiety QoS 

Z pewnością nie wszyscy wiedzą, że Windows XP, chyba najbardziej ukierunkowany na współpracę z Internetem, domyślnie ... ogranicza dostępną przepustowość połączenia do zaledwie 20% za sprawą tzw. pakietów QoS (Quality of Service). 

Dzieje się tak dlatego, że niektóre specjalnie napisane programy korzystają z części przepustowości łącza, zarezerwowanej właśnie dla nich. Ponieważ jednak większość aplikacji nie spełnia wymagań QoS, przepustowość z jakiej moglibyśmy korzystać po prostu się marnuje. Można to jednak zmienić. 

W tym celu z menu Start wybieramy Uruchom i wpisujemy polecenie gpedit.msc. Uruchamiamy w ten sposób narzędzie Zasady grupy. W gałęzi Konfiguracja komputera rozwijamy Szablony administracyjne - Sieć - Harmonogram pakietów QoS. 

W prawej części okna zaznaczamy opcję Ogranicz rezerwowalną przepustowość i z jego menu podręcznego wybieramy polecenie Właściwości. Teraz zaznaczamy pole Włączone i określamy limit przepustowości - proponuję 0%. Zatwierdzamy zmiany przyciskiem OK i restartujemy komputer.

grzeste ale prawda jest taka iż na neo 128 kb/s nie zostanie więcej wyciągniete niż 128 kb/s (czyli 16kB/s )

A na 512 kb/s?

Tam coś więcej da sie wyciągnąć?

I czy to w ogóle jest bezpieczne? :wink:

Dix nie wyciągniesz więcej niż 512 kb/s (64 kB/s).

Pozostaje tylko kupno wyższej prędkości w TP.

Tyczy się to każdej prędkości neostrady jak i innych łącz.

ehh,…

można zoptymalizować połączenie poprzez nadanie odpowiednich priorytetów danym aplikacjom łączącym się z internetem…

w :szukaj:

Mam cfoss’a… radiówka JESZCZE chodzi jak szalona :smiley:

Zobaczymy co będzie z Neo…

mówie ż mam 160, sćiąga się 20-18 KB - a mam SpeedTouch-a 330 :stuck_out_tongue:

a poza tym niezła debata tera jest :smiley:

pół roku byłem związany umową z firmą Asternet (szczecin) za internet płaciłem 59zł plus po 12 zł za kolejny komputer u mnie było w sumie 4 kompy, jak to w mieszkaniu studenckim :smiley: na umowie było napisane że maxymalny transfer to 192kb/s :mrgreen: , jednak w rzeczywistości miałem transferki rzedu 4-7 Mb’s czasem dochodziło do 1,5MB/s :smiley: jedynie współlokatorzy narzekali że p2p ciągnie max 30kB/s . no ale taka sieć to chyba wyjątek :lol: pierwszy raz miałęm z takim czymś stycznośc :smiley: co do neo to jest boskie :smiley: mam umowe 160Kb/s :smiley: a od grudnia śmigam na prędkości 384kb/s :lol: :lol: :lol:

nieprawda :stuck_out_tongue:

Ja jak założyłem na początku internet to były dopiero transferki 8)

50 zł/mc, jak ściągałem progsy (np. winamp - 16MB - transfer: 1,5MB/s !

W … 8 sek miałem pobrane :mrgreen:

Wszystko chodziło super :smiley:

Dodam, że jest to sieć lokalna,

i zazwyczaj nikogo nie było na sieci,

to transferki miodzio :smiley:

I tak było od października 2004 do listopada 2005 :wink:

A teraz … jak został wprowadzony cennik wraz z ‘pakietami’ to już nie jest tak fajnie …

61 zł za 512kbps DL oraz UP,

brak limitów pobranych danych,

miejsce www 500MB,

skrzynka pocztowa 550 MB :smiley: