Chciałbym się upewnić czy to na pewno popsuta karta

(swit) #1

Witam posiadam pewien problem z komputerem i nie jestem pewien czy to karta czy plyta glowna czy slot na karte w plycie czy cokolwiek innego gdy mam wpieta karte do komputera i wlaczam komputer zamiast ekranu mam caly czas czarny ekran bez kursora . A gdy mam podpieta karte pod procesor (Zintegrowana) Wszystko dziala bez problemu. I teraz pytanie czy to na pewno wina karty poniewaz boje sie kupic nowa karte i by sie okazalo ze to nie jej wina ;-;

Prosilbym o pomoc :smiley:

(axis85) #2

A czego się boisz? W każdym sklepie internetowym masz prawo zwrócić towar, nawet używany.

(krystian3w) #3

Sprawdź uszkodzoną kartę na innym komputerze, jak zadziała to pewnie masz uszkodzony slot na płycie głównej czy też zasilanie jak wymaga dodatkowego.

(swit) #5

kiedy podpinam do starego kompa to widze ekran w rozdzielczosci 200 na 300 i z barwa 12 kolorow a za to stara karta na nowym komputerze wogole nie wyswieltla obrazu dodam ze wszystkie sie kreca

(krystian3w) #6

Chyba kojarzę podobny temat, już o to pytałeś że karta wyświetla obraz w niskiej rozdzielczości i głębi bitowej?

(asus4ever) #7

Generalnie, bez oddawania karty i płyty do serwisu, masz dwie możliwości: przetestować kartę na innym komputerze oraz przetestować płytę główną (a w zasadzie slot karty graficznej) z inna kartą. Powinno to pozwolić ustalić wadliwy element.

(swit) #8

jak odpalam na innym komputerze to jest niska rozdzelczosc i glebia bitowa