Chciałbym wymienić pamięć RAM w Xperii E na wydajniejszą. Czy jest to w ogóle możliwe?


(sewer6) #1

Mam stary i mocno zjechany telefon. Strasznie muli i uszkodzona jest pamięć wewnętrzna. Dało by się te elementy wymienić? Telefon jest i tak spisany na straty to mogę poeksperymentować. Głównie chciałbym się dowiedzieć gdzie takie elementy można kupić. Wie ktoś??


(stasinek) #2

W prosty sposób NIE ale oczywiście że tak, potrzebujesz odpowiednich narzędzi jeśli chcesz to zrobić dobrze. maski do nałożenia kulek BGA i nowej pamięci, rzecz jasna rozebrania telefonu i odklejenia. Znajduje się pod jedną z metalowych pokryw obok procesora. Po wyczyszczeniu resztek cyny przy użyciu opalarki, plecionki miedzianej i pasty lutowniczej o nazwie “flux” będziesz mógł zamontować nową. Warto zainwestować bo dzięki doświadczeniu naprawisz również laptopy.  Jak rozebrać Xperie https://www.youtube.com/watch?v=RKRfhCBks6c

“Amatorski” reballing Samsunga i zmiana pamięci https://www.youtube.com/watch?v=rOYo9AcUQQI

 

Skoro jednak masz uszkodzoną pamięć i wyciochraną obudowę, a telefon jest mniej wart niż narzędzia, myśle że warto go rozebrać, sprzedać LCD, baterię a reszte wrzucić do kontenera(u mnie na mieście są takie specjalne na telefony) lub kupić używkę w dobrym stanie ze stłuczonym lcd, z dwóch zrobisz jeden.