Chciałbyś zrobić własną ukrytą partycję Recovery? Zajrzyj tutaj

Witam!

 

Mam zamiar przedstawić wszystkim możliwość stworzenia własnej partycji Recovery.

 

Potrzebne rzeczy:

-Płytka z systemem Windows*

-EasyBCD 2.2.0

-Partycja 13GB

-Chęci do pracy

 

Zaczynajmy! :slight_smile:

 

1.Skopiuj wszystkie pliki z płytki z Windows’em na utworzoną wcześniej partycję 13GB.

2.Uruchom program EasyBCD 2.2.0 i z lewego menu wybierz Dodaj nowy wpis lub Add New Entry.

3.W górnym menu zostawiamy bez zmian natomiast interesujemy się dolnym menu, czyli “Przenośny/Zewnętrzny nośnik” lub “Portable/Excentral Media” i kilkamy w WinPE.

4.W polu Nazwa(Name) Wpisujemy co chcemy. Ja na przykład wpiszę RECOVERY.

5.Następnie przy polu Ścieżka(Patch) widnieje lornetka. Klikamy w nią i wyskoczy nam okienko do wyboru pliku. Wchodzimy na naszą partycję Recovery i w folderze Sources wybieramy plik Boot.wim. (Jeżeli mamy zaznaczone EMS włączone lub EMS Enabled ODZNACZYĆ !!

6.Następnie klikamy w Dodaj wpis(Add entry)

7.Wyłączamy EasyBCD i przechodzimy do cmd i uruchamiamy jako administrator.

8.W cmd wpisujemy “bcdedit”.

9.Szukamy naszej partycji i przepisujemy numer identyfikatora.

  1. Gdy przepiszemy numer identyfikatora wpisujemy taką komendę: “bcdedit /set {bootmgr} custom:0x0000000054000001 {numer identyfikatora}”.

11.Następna komenda:“bcdedit /set {bootmgr} customactions 0x00010000SSSS0001 0x0000000054000001”

Gdzie SSSS wpisujemy numery przypisane klawiszom Fx (klawisz uruchomienia Recovery.

 

F1=3b00 F2=3c00 F3=3d00

http://forum.dobreprogramy.pl/temat/286707-tworzenie-partycji-recovery-przy-pomocy-clonezillapartimage/

 

Na XP nie zawsze działa poprawnie, kiedyś rozwaliłem sobie cała tablicę na XP, potem gdzieś na sieci czytałem, że to wina którejś tam wersji XP-ka do SP2, w SP3 buga poprawili ponoć, nie wiem, bo przeisadłęm się na nowszy system…