Chciałem usunąć folder - filmy ze zdjęciami - a zaginęły mi gdzieś same zdjęcia

zaznaczyłem plik i dałem komendę usuń, wyskoczyła mi tabelka potwierdzenia, której nawet nie przeczytałem i potwierdziłem, przez to zginęli mi zdjęcia, których nie mam w koszu, bo bym ich przywrócił, natomiast plik który był do usunięcia pozostał usuwając go jest w koszu. Jak odzyskać utracone zdjęcia i gdzie je odnaleźć skoro nie ma ich w koszu ?co z tym plikiem się stało skoro jest nie widoczny w komputerze ? gdzie ten plik się może teraz znajdować ? - dziękuje za pomoc

Po prostu odzyskaj z kopii zapasowej jak robiłeś oczywiście. Jak nie masz kopii to będzie nauczka aby ją robić. Czeka cię teraz odzyskiwanie danych a to nie gwarantuje w amatorskich warunkach sukcesu. Ja używam DMDE wersji płatnej bo mi do pracy potrzebny. Najlepiej odzyskiwać dane pracując na obrazie dysku. Do wykonywania kopii danych polecam Veeam windows agent (darmowy) bardzo dobry. Robi obraz całego systemu lub wybranych folderów na NA, do chmury etc.

Chciałem usunąć plik mieszany zdjęcia z filmem, który zaznaczyłem do usunięcia a przez moja nieuwagę zginęły mi gdzieś zdjęcia, wyskoczyła mi tabelka w której nie czytając potwierdziłem i nie wiem co się stało ze zaznaczony plik został zaś zginęły mi zdjęcia i których nie mam w koszu, po ponownym zaznaczeniu pliku dokonałem usunięcia pliku który ciałem usunąć i jest on w koszu, a dlaczego tamtego pliku w koszu brakuje ? dziękuje z podpowiedz

Pamiętasz nazwę zdjęcia ?

tak pamiętam wpisałem w wyszukiwarkę komputera i ich nie znalazł

i na bank nie ma tych zdjęć na dysku którym były bo sprawdziłem pojemność partycji dysku i pojemność jaką zajmują pozostałe pliki na tej partycji .

Usuwałeś przez skróty klawiszowe czy myszką - usuń ?

W pierwszej kolejności, jeśli chcemy odzyskać zdjęcia z dysku HDD, należy natychmiast przestać z niego korzystać. Dopiero potem można bawić się narzędziami do odczytywania “usuniętych” danych. Im dłużej dysk jest w użyciu, tym mniejsza szansa na odzyskanie skasowanych plików.

w tym przypadku dokonałem tej czynności myszką

ale co ma to do tego skoro tych zdjęć nie ma na tym dysku bo zginęły tylko gdzie ? nie ma ich ani w koszu, jak i w moim komputerze, tak uważam, a może są w chmurze, tylko gdzie bo tam nigdy z tego nie korzystałem

Skoro nie korzystałeś z chmury, to siłą rzeczy ich tam nie ma. Po prostu skasowałeś pliki z pominięciem kosza i tyle. Teraz pozostaje je odzyskać za pomocą odpowiednich narzędzi. Jakich? Odpowiedź znajdziesz u Wujka Google. I ponawiam “apel” o nieużywaniu dysku, na którym znajdowały się usunięte pliki.

hmmmm, a może to te słynne poprawki od MS, które podobno powodowały znikanie plików użytkowników? Te pliki są ukryte na dodatkowym profilu, który jest tworzony na potrzeby aktualizacji systemu? Sprawdzałeś czy to czasem nie to?

Ten art dotyczy jednej z takich poprawek. Datowany na luty ale podobno problem występował też w późniejszych aktualizacjach.

No to co mogłeś wybrać, jak nie usuń. Możliwe że zaznaczone pliki przewyższały ilość wolnego miejsca w koszu i dostałeś komunikat że dany plik może zostać całkowicie usunięty.

Myślę że nie warto się rozwodzić gdzie dany plik jest, tylko zainteresować się firmami / programami do zdalnego przywrócenia usuniętych plików.

Nawet jeśli odzyskasz zdjęcia jakimś programem, w większości te zdjęcia będą zepsute w sensie, ze albo je otworzy, albo nie. A nawet jak otworzy, w połowie zdjęcie będzie wczytane.
Kiedyś też chciałem odzyskać zdjęcia a ja głupi zabrałem się za to kilka godzin późnien po ich usunięciu i efekt był taki, jak napisałem wcześniej.
Najlepiej, jakbys z dyskiem udał się do profesjonalnej firmy, która odzyskuje usunięte pliki.

Tylko to sporo kosztuje. Jeżeli to jest kilka GB to może nawet to być koszt kilku tysięcy. Jeżeli to zdjecia na przykład z wakacji a nie ważny dowód rozwodowy na którym uwieczniono zdradę żony to raczej nie warto iść w takie koszta.:wink:

Prawda. :wink: Autor tematu sam musi zadecydować, czy opłaca się w to bawić.


Nie dubluj tematów: Chciałem usunąć plik mieszany filmy ze zdjęciami, a zaginęły mi gdzieś same zdjęcia poprzez moją nieuwagę

Połączyłem oba tematy
Radek68

okazuje się że plik ze zdjęciami został przeniesiony do OneDrive pod nazwą magazyn osobisty, tylko może ktoś wie jak tam wejść by zgrać plik ponownie do komputera.