Checker Plus for Gmail się zepsuł

Po ostatniej aktualizacji ten dodatek w Slimjet zaczął wywalać co chwila taki komunikat:

2024-01-13_111151

Niby działa, ale przestał mówić na głos, że dostałam maila :frowning: No i ten upierdliwy komunikat mi przeszkadza.
Nie wiem w ogóle, czy coś się pozmieniało w sklepie Google, bo teraz jak wchodzę na stronę dodatku, to opinie widzę jedynie po polsku, mimo że wybieram „wszystkie opinie” i najnowsza jest sprzed 3 lat.
Teraz się zastanawiam, czy to rozszerzenie jest w ogóle jeszcze bezpieczne?
I jak zobaczyć opinie w innych językach?

@betmariss
SlimJet bazuje na silniku Chromium. Przeglądarka aktualna?

Hehe, rzeczywiście ostatnia opinia ze stycznia 2021. :smiley: Jednak aktualizacja z dnia 12 stycznia 2024.

Ja nie mam poczty Gmail, więc nie sprawdzę. Używam - albo Microsoft Edge (też Chromium) lub Chrome’a od Googla. Na obu przeaglądarkach by się to wgrało, ale nie mam Gmail’a.

Nie, bo wciąż jestem na Windows 7 :frowning: Jakoś nie potrafię się zabrać do przeprowadzki na Win 11 :stuck_out_tongue:
Czyli to z tego powodu? Dziwne, że te dodatki się tak po chamsku aktualizują, mimo że ktoś nie ma najnowszej wersji przeglądarki i systemu :frowning:

@betmariss Na stronie SlimJet’a piszą, że wersja 42.0.1.0 (najnowsza) wymaga co najmniej Win10. Ty masz Win7, więc najnowsza wersja, jaką wgrasz, to 38. :open_mouth: Google Chrome czy Microsoft Edge’a też już chyba nie wgrasz. Może to po prostu bug (błąd) W tym dodatku… Co ty używasz za sprzęt, że tam chodzi Win7 w styczniu 2024? Może Linuxa postawić, jak nie stać cię teraz na nowy komputer, a wykorzystujesz go do Internetu itp. ?

Mam nowy lapek z Win 11, ale jakoś mnie ta przeprowadzka przeraża i tak zalega :frowning:

Jak nie zaczniesz, to nie zrobisz i nie skończysz.

Ano wiem. Cóż - prokrastynacja, chyba nie ma na nią sposobu :frowning:

Spróbuj ze nowym profilem w Slimjet:

Jak ruszy tam, to można na starym zaryzykować dezinstalację dodatku, zamknięcie całkowicie Slimjet i reinstalację z rekonfiguracją (od zera).

Być może wymuszenie angielskiego aktywuje amerykańskie opinie:

Chyba gdzieś w interfejsie strony pewnie będzie zmiana języka by nie edytować na ślepo parametru hl o poprawny kod języka.

Jakby stara wersja ruszała (błąd w nowszych wydaniach jaki przegabił twórca i nie wymaga aktualizacji na Chromium 110-122) to można sobie próbować:

https://www.crx4chrome.com/83851/

Mnie to brzmi trochę jakby porzucił stare API do syntezy mowy…

1 polubienie