Chello z modemu na 2 komputery?

Mam problem odosnie połaczenia internetowego w chello. Nie wiem czy jest to mozliwe co ja chce wogole zrobic. Mam podlaczony modem do komputera kablem usb i mi chodzi ladnie internet. Ostatnio jednak zakupilem laptop i chcialem podlaczyc do niego rozniez internet i zauwazylem ze w modemie jest gnazdo ethernetu czyli ma wbudowana karte sieciowa ten modem. I jesli robie sobie siec miedzy komputerami to mam ladnie pliki udostepnione ale nie mam polaczenia internetowego na zadnym komputerze. Dodatkowo na komputerze pierwszym gdzie mam podlaczony standardowo przez USB internet nie moge zrobic takiej opcji jak Udostepnienie polaczenia internetowego bo jej nie mam. Jest wogole mozliwosc zeby cos takiego mi dzialalao? Prosze o pomoc.

(komputer glowny nie posiada kart sieciowej)

Tak nie zrobisz…

Pierwsze pytanie masz w lapku bluetooth ??

Jeśli nie to zrób tak… Taka jest moja rada :slight_smile:

http://www.allegro.pl/item331772566_kar … czeci.html

Kup takie dwie karty WLAN USB, jedno podłącz w komputerze a drugi w lapku… Reszte konfingu znajdziesz na google lub zapytasz sie tutaj…

JJesli masz w lapku bluetooth to kup jedna karte WLAN USB

Na modemia musisz wybrać albo net z USB leci albo z Ethernet…

Nie można z dwóch :slight_smile: naraz…

ale jesli zrobie tak ze do komputera z ktorym mam polaczenie przez USb do modemu wsadze sobie sieciowke i do niej przez kabel ethernetu do laptopa to mi bedzie wszytsko smigalo tak? Przepraszam za takie pytania ale jestem konkretnym laikiem w tej dziedzinie komputerowej…

Nie nie będzie…

Czemu nie bedzie?

No bo nie… Modem to nie router…

W tym modemie co podłaczasz do kablówki i z niego idzie do komputera , MOZESZ WYBRAĆ ALBO WEJSC PRZEZ ETHERNET ALBO PRZEZ USB… Nie można tak, że USB podłączasz do lapka, a kabelek ethernet do kompa… Nie ma czegoś takiego… Musisz zainwestować w takie karty sieciow WLAN lub router i karta… Wybór nalży do Ciebie…