Chieftec Scorpion II - przestały działać diody LED

Witam, mam komputer w obudowie Chieftec Scorpion II, która ma fabrycznie zainstalowane cztery wentylatory z podświetleniem LED. Przez niecały rok diody LED działały bez zarzutu, po czym wszystkie z dnia na dzień przestały się włączać. Same wentylatory chodzą i chłodzą. Nie grzebałem w kompie ani jego oprogramowaniu, nie przestawiałem go, po prostu podświetlenie działało i nagle przestało. Nie mam pojęcia, co może być tego przyczyną. Czy ktoś ma może jakiś pomysł? Będę wdzięczny za sugestie.

Spróbuj zaktualizować oprogramowanie producenta płyty głównej bo jak mniemam to ona nim steruje.

Dzięki za pomysł. Spróbuję podziałać.

A te diody są do pracy niezbędne czy nadają jedynie odpustowy wygląd samej skrzynce?

To nie wiesz, że światełka i błyski to +50% do mocy maszyny?

Czytałem że +1 fps na każdą diodę ale nie chce mi się wierzyć.

No i szyba z boku + 15 fps

20 lat temu, gdy podświetlenie i szyby z boku wymagały własnej inwencji, to był bajer. Tak samo woda. Dzisiaj to się montuje głównie na komunię dla małych dzieci. Idzie też jeszcze dobrze na wsiach.
Czasami dzieciaki chcą, ale zwykle wolą każdy grosz wsadzić w podzespoły.

Natomiast pojawiła się też tendencja do minimalizmu. Komputer który jest skromny, ciemno szary i jak najmniej rzuca się w oczy. Na początku mini obudowy, ale potem ludzie zrozumieli, że trudno pogodzić komfort, małą przestrzeń, dużą wydajności, ciszę i bezawaryjną pracę, więc miniatx to obecnie chyba najpopularniejszy rozmiar.

No i z takim maluchem wylądowałem. Ale mogę wsadzić tam normalną kartę graficzną, czy 128 GB RAM

Mój też skromny, Dell 7010MT.
Jako HTPC 7010 SFF.
Córce natomiast światełka zrobiłem bo chciała, woda i kontroler Lamptron 5,25" z wyświetlaczem to już mój kaprys w jej stacji.

Jakby jednak światełka zgasły to nikt by po nich nie płakał.

W tej obudowie panel zasilany jest ze złącza MOLEX, a zegar z baterii CR2032. Wentylatory podłączone są bezpośrednio do panelu. Miałem z tą obudową podobny problem, z tym że działał u mnie tylko górny wentylator, a wentylatory środkowy i dolny przestały działać całkowicie (brak podświetlenia, brak obrotów). Do tego panel nie reagował na żaden z przycisków. Problem rozwiązałem odpinając wtyczkę MOLEX od panelu, a wentylatory podłączając bezpośrednio do płyty głównej - zaczęły działać wszystkie. Możliwe, że pomogłaby zmiana baterii CR2032 ale funkcjonalność tego panelu była porównywalna z dziecięcą zabawką więc jego wyłączenie to żadna strata.

Dzięki za informacje. To, o czym piszesz, w sumie wyjaśniałoby, czemu u mnie aktualizacja oprogramowania płyty głównej nic nie dała - taki pomysł sugerował wcześniej jeden z użytkowników. Podzwoniłem w ostatnich dniach po serwisach komputerowych, w jednym z nich trafiłem na dość kumatego gościa, który przyznał wprost, że od czasu do czasu mają zgłaszane reklamacje tej obudowy. Problemy podobne do Twoich i moich - niedziałające wentylatory wszystkie lub niektóre, niedziałające podświetlenie. Gość mówił, że na początku w takich przypadkach wymieniali tylko wadliwe wentylatory, teraz po prostu wymieniają całą obudowę, jeżeli oczywiście jest na gwarancji. Moja akurat jeszcze jest, więc chyba z tego skorzystam.

Masz rację, diody nie są niezbędne do pracy. Po prostu nie lubię, gdy coś nie działa i nie umiem sam temu zaradzić.