Chieftec - wątpliwości

(Identity 84) #1

Złożyłem sobie takiego oto kompa:

Core2Duo E6750

Asus P5k Premium

Gainward 8600GT 512MB

2x1GB RAM 800mHz DDR2 Patriot (w dualu)

dysk SATAII seagate 250GB

nagrywarka

to wszystko stoi na Chieftec GPS-400-AA-101A /400W/

śmiga ok, ale tak czytam, czytam różne posty i zaczynam się zastanawiać czy ten zasilacz to był dobry wybór na dłuższą metę...(myślę o dorzuceniu jeszcze drugiej pary takiego RAMu Patriota)

co sądzicie o tym chieftecu?

(Cekol1) #2

powinien wytrzymać ale lepszy byłby np amacrox 400pnf

(Karmazyn65) #3

Jeśli już kupiłeś, to nie ma, co żałować, jest dobry, a dodatkową pamięć wytrzyma (to zaledwie kilka Watów więcej).

(Paweł0303) #4

Zasiłacz solidny i wytrzyma robudowę kompa, bo pamięci bardzo mało pobierają prądu, ale w moim Chieftecu 450W strasznie wyje wentylator. Lepszy byłby Amarcrox 400/450W

(Cekol1) #5

spokojnie już o tym powiedziałem nie musisz się powtarzać :stuck_out_tongue:

(Identity 84) #6

Pozwiliłem sobie odgrzać ten wątek, gdyż mam jeszcze pytanie odnośnie Chieftec'a:

Otóż zauważyłem że czasami, wiatrak zasilacza wydaje pewne dźwięki nieco głośniejsze niż zwykle - taki szmer - ale słyszalny - dzieje się to czasami - czy to jest objaw regulacji obrotów w zależności od temperatury? czy może uszkodzone łożysko? (zasilacz jest nowy)

sorki że pytam o takie "duperele", ale jestem wyczulony na wszelkie "lewe" dźwięki... :slight_smile:

(Homik1983) #7

Niestety ale zasilacze Chieftec'a to idealnie cichych nie należą. Sam posiadam zasilacz tej firmy i już w nowym zasilaczu wentylator czasami dał znać o tym, że pracuje. Taki cichy dźwięk - szmer jak go określiłeś - jest normalny dla zasilaczy tej firmy.

(Zonkishi) #8

ja na początku miałem bardzo wysoki dźwięk(pisk), lecz po pewnym czasie ustąpił

moim zdaniem to docieranie się wiatraka

obecnie mój szef jest najcichszym elementem zestawu :lol:

(Identity 84) #9

hmm...to mnie pocieszyłeś Komornik'u :slight_smile: może i mój chieftec się "dotrze" - bo już myślałem nad jakimś Taganem albo Zalmanem... :wink:

(Lukasz Graffix) #10

Jeżeli się 'nie dotrze', to możesz kupić jakiś porządny wentylator 120x120mm i zamontować go w zasilaczu, zamiast oryginalnego.

(Identity 84) #11

Tak z ciekawości - wie ktoś może jakiej firmy wiatraki montuje fabrycznie Chieftec? :slight_smile: (mam nadzieję że nie jest to jakiś "no name")

(Mariosti*) #12

Ciekawe w jakiej rzeczywistości równoległej, bo napewno nie w tej.

Dokładnie, głośny wentylator nie oznacza że odrazu pada zasilacz i że jest do niczego... lepszy głośny zasilacz niż grzejący się, właśnie na dłuższą metę, a jeśli wymiana wentylatora to na coś regulowanego ręcznie, np fandera.

(Cekol1) #13

nie wiem o co ci chodzi ale spox :stuck_out_tongue:

(Mariosti*) #14

chodziło mi o to że biorąc pod uwagę amacroxa i chiefteca które już są na miejscu kupione, twierdzenie że lepiej wymienić jednego na drugiego, jak to napisałeś, jest zupełnie bez sensu, szczególnie w sytuacji gdy poleciłeś wymiane na słabszy zasilacz :[

(Josiok15) #15

słabszy to on taki nie jest ale lepiej by było gdyby jak coś to już do takiej konfiguracji sprzętowej kupił Amacrox 450-PNF (400W)

>>> :google:

Pentium 4 - 2.0 GHz Prescott @ 2.7 GHz | ECS P4VXASD2 | Kingston 512 MB DDR | Western Digital - Caviar 160 GB | HL-DT-ST DVDRAM GSA-H12N | Gigabyte NVIDIA GeForce 6200 (256MB DDR2) 350/800 @ 430/878 | LG Flatron 795FT - 17" | C-Media CMI8738/C3DX Audio Device + 2.1 - Creative T3100 | Amacrox Warrior AX400-PNF

(Maryś) #16

Witam.

Mam Chiefteca GPS 450 AA-101A.

W środku jest GP D12SH-12(F) 2608, DC 12V 0,30A

Produkcja : Yate Loon Electronics.

Parametry TU

Ten wiatrak się nie dotrze. Będzie hałasował.

Nie ma siły. 2200 RPM, 88 CFM i 40 dB !

(Identity 84) #17

Hmm, no cóż Chieftec to Chieftec... :slight_smile: ze wszystkimi plusami i minusami :wink: