Chieftec - wątpliwości

Złożyłem sobie takiego oto kompa:

Core2Duo E6750

Asus P5k Premium

Gainward 8600GT 512MB

2x1GB RAM 800mHz DDR2 Patriot (w dualu)

dysk SATAII seagate 250GB

nagrywarka

to wszystko stoi na Chieftec GPS-400-AA-101A /400W/

śmiga ok, ale tak czytam, czytam różne posty i zaczynam się zastanawiać czy ten zasilacz to był dobry wybór na dłuższą metę…(myślę o dorzuceniu jeszcze drugiej pary takiego RAMu Patriota)

co sądzicie o tym chieftecu?

powinien wytrzymać ale lepszy byłby np amacrox 400pnf

Jeśli już kupiłeś, to nie ma, co żałować, jest dobry, a dodatkową pamięć wytrzyma (to zaledwie kilka Watów więcej).

Zasiłacz solidny i wytrzyma robudowę kompa, bo pamięci bardzo mało pobierają prądu, ale w moim Chieftecu 450W strasznie wyje wentylator. Lepszy byłby Amarcrox 400/450W

spokojnie już o tym powiedziałem nie musisz się powtarzać :stuck_out_tongue:

Pozwiliłem sobie odgrzać ten wątek, gdyż mam jeszcze pytanie odnośnie Chieftec’a:

Otóż zauważyłem że czasami, wiatrak zasilacza wydaje pewne dźwięki nieco głośniejsze niż zwykle - taki szmer - ale słyszalny - dzieje się to czasami - czy to jest objaw regulacji obrotów w zależności od temperatury? czy może uszkodzone łożysko? (zasilacz jest nowy)

sorki że pytam o takie “duperele”, ale jestem wyczulony na wszelkie “lewe” dźwięki… :slight_smile:

Niestety ale zasilacze Chieftec’a to idealnie cichych nie należą. Sam posiadam zasilacz tej firmy i już w nowym zasilaczu wentylator czasami dał znać o tym, że pracuje. Taki cichy dźwięk - szmer jak go określiłeś - jest normalny dla zasilaczy tej firmy.

ja na początku miałem bardzo wysoki dźwięk(pisk), lecz po pewnym czasie ustąpił

moim zdaniem to docieranie się wiatraka

obecnie mój szef jest najcichszym elementem zestawu :lol:

hmm…to mnie pocieszyłeś Komornik’u :slight_smile: może i mój chieftec się “dotrze” - bo już myślałem nad jakimś Taganem albo Zalmanem… :wink:

Jeżeli się ‘nie dotrze’, to możesz kupić jakiś porządny wentylator 120x120mm i zamontować go w zasilaczu, zamiast oryginalnego.

Tak z ciekawości - wie ktoś może jakiej firmy wiatraki montuje fabrycznie Chieftec? :slight_smile: (mam nadzieję że nie jest to jakiś “no name”)

Ciekawe w jakiej rzeczywistości równoległej, bo napewno nie w tej.

Dokładnie, głośny wentylator nie oznacza że odrazu pada zasilacz i że jest do niczego… lepszy głośny zasilacz niż grzejący się, właśnie na dłuższą metę, a jeśli wymiana wentylatora to na coś regulowanego ręcznie, np fandera.

nie wiem o co ci chodzi ale spox :stuck_out_tongue:

chodziło mi o to że biorąc pod uwagę amacroxa i chiefteca które już są na miejscu kupione, twierdzenie że lepiej wymienić jednego na drugiego, jak to napisałeś, jest zupełnie bez sensu, szczególnie w sytuacji gdy poleciłeś wymiane na słabszy zasilacz :[

słabszy to on taki nie jest ale lepiej by było gdyby jak coś to już do takiej konfiguracji sprzętowej kupił Amacrox 450-PNF (400W)

>>> :google:

_________________________________________________________

Pentium 4 - 2.0 GHz Prescott @ 2.7 GHz | ECS P4VXASD2 | Kingston 512 MB DDR | Western Digital - Caviar 160 GB | HL-DT-ST DVDRAM GSA-H12N | Gigabyte NVIDIA GeForce 6200 (256MB DDR2) 350/800 @ 430/878 | LG Flatron 795FT - 17" | C-Media CMI8738/C3DX Audio Device + 2.1 - Creative T3100 | Amacrox Warrior AX400-PNF

Witam.

Mam Chiefteca GPS 450 AA-101A.

W środku jest GP D12SH-12(F) 2608, DC 12V 0,30A

Produkcja : Yate Loon Electronics.

Parametry TU

Ten wiatrak się nie dotrze. Będzie hałasował.

Nie ma siły. 2200 RPM, 88 CFM i 40 dB !

Hmm, no cóż Chieftec to Chieftec… :slight_smile: ze wszystkimi plusami i minusami :wink: