"Chińskie" allegro

na polskim allegro karta GTX 780 kosztuje np. 2 399 zł

 

a na pewnej stronce (można powiedzieć odpowiednik Allegro) kosztuje $185 (561 zł) (razem z przesyłką do Polski - czas oczekiwania max.37 dni)

Opłaca się?

Opłaca się? To chyba retoryczne pytanie , 25% wartości oryginalnej ceny , przychodzi mi tylko jedno na myśl podróba , tak samo jak chińskie podróbki , kopie telefonów np samsung galaxy s4 , swoją drogą nawet prezerwatywy podrabiają np durex,  jak będziesz kupował mercedesa nowego i cena będzie 100 tyś , a handlarz będzie go miał za 25tyś , to nie zaświeci ci się lmpka czerwona w głowie , tak jak napisałem jest to podróba nie mająca nic wspólnego z oryginalnym gtxem , pewnie będzie działać ale wydajność będzie miała tych kart graficznych z tabletów.

Na allegro ostatnim czasie pojawiają się tego typu “okazje”. Gtx760 a specyfikacja rodem z 8800GT…

Nie sądze, że podróba…gdyż pudełko ma hologram, plombe, gwarancie  itd.

 

Poza tym - kierujesz się pewnie opiniami z  internetu więc nie możesz być w 100% pewny czy podróba , skoro nawet pewnie nie kupowałeś karty GTX 780

 

Jest pewne forum, którzy ludzie kupują i mówią, że wiele rzeczy tam kupowali i są też pozytywne opinie i nie wiem skad wziął się przesąd, że z chin abo podróbka albo szajs… Nie zawsze tak musi przeciez być…

GF780 nie kupowałem, ale GTX660 tak. Kupiłem nówkę na agito. Co do twoich kart to popatrz na te aukcje http://allegro.pl/nvidia-geforce-gtx-680-2gb-i4007057133.html i tutaj ta osoba, która kupiła wystawiła na aukcji tą samą kartę http://allegro.pl/show_item.php?item=4026468768 Możesz popatrzeć na komentarze sprzedającego.

Jak widać karty dla laika po części wyglądają na oryginał (chłodzenie może zmylić), ale ten egzemplarz nie ma nic wspólnego z oryginalnym GTX 680. Na allegro patrząc po aukcjach z okazyjnymi cenami można się też natknąć na m.in GTX760. Skoro u nas sprzedaje się takie karty, to jak myślisz skąd one się biorą? Zapewne z rynków wschodnich, a nie zachodnich manufaktur.

Dlatego chciałem cię ostrzec przed zakupem chińskich modeli w okazyjnych cenach, bo 560zł kosztuje nawet nie GTX660, a co dopiero GTX780.

Kupowanie innego sprzętu pod tą samą nazwą to rzeczywiście bezsens  :wink: Za to kupowanie tego samego sprzętu (często z tej samej fabryki) pod inną nazwą już wydaje mi się lepszym pomysłem. Ja w ten sposób kupiłem kamerkę do samochodu. Zapłaciłem 300 zł za coś co w Polsce by mnie kosztowało 800-1000 zł, tylko że mam inne logo.