Chińskie programy

Witam, mam problem taki iż mam na kompie zainstalowane chińskie programy ( dosłownie ) chyba 2 tak myślę ( wcześniej jeszcze 1 usunąłem ), bo brat coś pobierał ale nie mam pojęcia co i on już " niby " nie pamięta. Da się jakoś te programy / program wyszukać i odinstalować ? ( w panelu sterowania tego nie ma, ani jak chce odinstalować to jakimś programem typu AVG PC TuneUp ) Daje tu screena co się wyświetla gdy klika się PPM na jakiś plik.

http://screenshot.sh/m7up7AHK3zvjH

Pomóżcie, bo ten program blokuje mi niektóre strony 18+  :P

Te chińskie programy nie są tak groźne, jak tuneup. Ciężki do odinstalowania. Wpisz w google - remove tuneup. Poczytaj.

Podam Ci sposób: Trzeba zamknąć wszystkie procesy tuneup. Trzeba wyłączyć tuneup w autostarcie. Trzeba poszukać w usługach - usług tuneup i ustawić tryb uruchamiania na wyłączony.

Do odinstalowania użyj programu soft4boost any uninstaller http://www.dobreprogramy.pl/Soft4Boost-Any-Uninstaller,Program,Windows,62064.html

Ten darmowy program jest równie dobry, jak platny total uninstall i sprząta pozostałości dużo lepiej, niż revo.

Następnie zainstalujesz regseeker http://www.dobreprogramy.pl/RegSeeker,Program,Windows,12055.html

Ustawisz j. polski i w wyszukaj w rejestrze wpiszesz tuneup - po wyszukanie b wielu wpisów - skorzystasz z opcji na dole - zaznacz wszystko potem wybierzesz akcję - usuń zaznaczone. Program robi backup przywracania i dlatego jest lepszy od żmudnego ręcznego usuwania. Usuwanie wpisów w rejestrze po tuneup, przywraca domyślne systemowe ustawienia.

Potem programem soft4boost any uninstallerem odinstalujesz chińszczyznę. Jak to jakiś chiński antywirus, to trzeba także zamykać procesy, wyłączać w autostarcie. Pamiętaj tylko, żeby posprzątać pozostałości po chińszczyźnie również w rejestrze za pomocą regseeker.

Tuneup, to nazwa nie kolidująca z nazwami systemowymi i po tej nazwie można czyścić rejestr regseekerem. Osobiście sprawdzone na dwóch systemach.

Inne programy mogą mieć nazwy, które zawierają się w kluczach systemu windows. Przykładem jest Opera. Po odinstalowaniu, i wyszukaniu wpisów w rejestrze - natrafia się na klucze systemowe mające nazwę (opera)cyjny, lub podobnie. Po takim usunięciu wszystkiego wyszukanego, system już nie wstanie.

 

Jak nie jesteś pewien nazw chińskich programów, to j podaj - zobaczy się, czy regseekerem można bezpiecznie wyszukane wpisy usunąć.