Chińskie tablety z Androidem - ich wady i zalety


(Shaken) #1

Witam,

Ostatnim czasem na Allegro.pl można zauważyć dużą sprzedaż Chińskich tabletów z Androidem na pokładzie. Szczerze mówiąc,

sam zastanawiam się nad czymś takim. Ogólnie szukam jakiegoś taniego i małego urządzenia, z możliwością oglądania filmów,

słuchania muzyki, przeglądania internetu, korzystania z komunikatora.

Interesuje mnie przede wszystkim dostęp do poczty, strony www, youtube, ipla, Gadu-Gadu, Skype, jakieś mini gierki, ciekawe programy,

ewentualne nocne pobieranie jakiegoś pliku, e-booki.

Czy Android w tych urządzeniach, różni się jakoś od tego instalowanego w telefonach, innych "oryginalnych" urządzeniach?

Kilka przykładowych aukcji :

http://allegro.pl/najtanszy-tablet-andr ... 89956.html

http://allegro.pl/tablet-7-android-2-2- ... 96004.html

http://allegro.pl/tablet-7-android2-2-8 ... 65905.html

http://allegro.pl/android-2-2-tablet-pc ... 58643.html

Całość "zabawy" to blisko 300zł.

Sądząc po dostępnej konfiguracji sprzętowej - szału nie ma. No ale przecież to urządzenie nie ma zastąpić normalnego PCta.

Czy ktoś z Was posiada takie urządzenie? Jak je oceniacie? Jakie są jego wady, zalety?

Z góry serdecznie dziękuję za wypowiedzi.

Pozdrawiam


(sadaj72) #2

Wszystkie mają ten sam procesor via8650, a z tego co podaje youtube ten cpu niezbyt dobrze sobie radzi z przeglądarką, może uda się znaleźć coś z innym cpu w tej cenie.


(system) #3

Procesor to jedno, drugie to 256MB ramu, a trzecie to Android 2.2, a nie 3.0. Ale to oczywiście nie wszystko! Jak widać w 3 na 4 podane aukcje sprzęt jest wysyłany z Azji i albo jest to przekręt, kaskę wysyłasz do słupa, on dalej i kasa znika, a Ty nie masz towaru, a w najlepszym wypadku musisz do tego zapłacić cło.

Przykładowo 200zł za tablet + 80zł wysyłka + 12% cło + 23% vat = 385zł

To ju masz 400zł jeśli w ogóle go dostaniesz, w dodatku aukcje łamią regulamin Allegro, bo cena jest w netto.

Dodane 04.09.2011 (N) 0:49


(sadaj72) #4

tablety z androidem 3.0 dopiero niedawno zaczęły się pojawiać, a linia 2.x może być jeszcze dość długo wspierana bo praktycznie wszystkie telefony i sporo tabletów na tym działa.


(Bakareg) #5

Z innej beczki jak kupowałem nawigację Vordon-a, to paczka rzeczywiście jest z Chin wysyłana(dostaję się numer do śledzenia na ChinaPost, na paczce są “krzaczki” i zadeklarowana wartość w euro/dolar). Wszystko przeszło bezcłowo, ale z tym może być różnie.


(ra-v) #6

Jak dla mnie to już jest zaprzeczenie dobrej wydajności.


(Mackwarm) #7

Witam

Prosta rada. NIE KUPUJCIE SPRZĘTU VORDON NA ALLEGRO.

W styczniu 2011 roku kupiłem nawigację Vordon 7 na aukcji Allegro, zapłaciłem z góry, poprosiłem o F-rę VAT na firmę. Po ponad 2 miesiącach oczekiwania dostałem paczkę. Przyszła nawigacja. Jednak w pudełku brak F-ry VAT. Po kilku mailach i kolejnym ponad tygodniowym oczekiwaniu dostałem fakturę mailem. I tu zaskoczenie. Sprzedającym okazała się firma z Hongkongu (!). W polu ‘Stawka VAT’ widnieje ‘0%’ (!). Dodatkowo brak podpisu i pieczątki.

Jednak co najważniejsze, dziś tj. w październiku 2012 roku dostałem pismo z Urzędu Celnego w Warszawie o wszczętym postępowaniu ws. niezapłaconego cła w UE od ww sprzętu.

Paranoja!

Więc jeśli nie chcecie mieć problemów - nie kupujcie chińskich bubli na Aukcjach.

Sprzęt sprzedał mi użytkownik allegro: drzasfer

Czekam jak rozwinie się dalej sprawa z cłem…