Chińskie telefony z tv będą działać?

Słyszałem że normalna tv zostanie wyłączona i jakiś dekoder trzeba będzie mieć stb, a jak to się ma do telefonów z tv ?

A w jakiej technologii te telefony obsługują telewizję?

Telefon musi mieć dekoder mpeg4 chyba w HSPA,w komórce są trochę inne technologie,to co chińskie i podrobione to totolotek,jak będziesz miał szczęście to standardy będą spełnione,jak pecha to nie,taki urok chińskich podróbek

  • tak, przewidywany termin 2013 r.
  1. Jeżeli masz stary telewizor to musisz kupić dekoder MPEG-4

/obecna cena 130-150 zł - naziemna telewizja cyfrowa/

  1. Nowy telewizor z tym dekoderem.

/mam i już odbieram od Wielkanocy/

  1. Jeżeli masz antenę satelitarną możesz również kupić dekoder do odbioru telewizji satelitarnej oraz jednocześnie do odbioru

naziemnej TV cyfrowej.

Odnośnie telefonów tj. p/w @Kpc21 pisze.

Wy źle chyba zrozumieliście, w tych telefonach tv nie jest przez internet, tylko normalnie, telefon posiada odbiornik tv.

Dokładniej, telefon, model :?:

Made in China :frowning:

Ja widziałem właśnie takie telefony, ale tylko z analogową. Cyfrowej jeszcze nie widziałem, sam jestem ciekaw który to ma.

Wątpię żeby to miał. Jeśli ktoś ma DVBT to wie że musi mieć dobry sygnał na wejściu, inaczej będzie krzaczył. Przysłość to pewnie WiFI gdzie się da i telewizja typu IPLA.

Chyba z końcem sierpnia. Tak na marginesie już od roku chodzą ściemniacze wciskający Cyfrę+ z montażem za 400-500zł, bo TV nie będzie.

Telewizja satelitarna to zupełnie inna bajka i nie ma nic wspólnego z cyfryzacją TV naziemnej. Cyfryzacji uległa pod koniec lat 90, ale to nie przeszkodziło niektórym kanałom nadawać cały czas w analogu. Niektóre niemieckie kanały analogowo dostępne są do dziś i dostępne będą dalej, dopóki nadawcy ich nie wyłączą poprzez swoją własną decyzję (a nie cyfryzację TV naziemnej organizowaną przez władze państwowe).

Jeśli chcesz mieć nadal możliwość odbioru TV naziemnej pomimo korzystania z TV satelitarnej, musisz kupić tuner. Jeśli brak TV naziemnej nie będzie przeszkodą, to nie musisz.

Dla komórek przeznaczony jest standard DVB-H, a nie DVB-T.

Do tej pory myślałem @Kpc21 że jesteś najlepszym fachowcem w tej dziedzinie.

Słyszałeś kiedyś o temacie “telepatia” :?:

/mam te oraz inne dary od Pana Boga jako inwalida na wózku/

Zemsta od Ciebie za dawne tematy :frowning:

Trochę się znam ponieważ TV. SAT. mam 17 lat.

Obecnie już są dekodery z dwoma głowicami w tym do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej MPEG-4.

http://lustrzanka.net//index.php?produc … c3495c329c

http://sklep.tdka.net/dekoder-dvbt-stro … 8b969aed0a

http://www.nokaut.pl/dekodery-telewizji … emnej.html

Na Allegro masz tego pełno :

http://allegro.pl/listing.php/search?sg … der+mpeg-4

spokojnie jak teraz kupisz ,to za nim wyłączą telewizje analogową , to telefon padnie :wink:

Ma się tak samo jak do zwykłego odbiornika TV dla telewizji analogowej bo prawdopodobnie tylko taki sygnał TV odbiera Twój telefon) - telefon nie będzie odbierał TV bo nie będzie miał sygnału analogowego.

Dekodera MPEG 4 do telefonu przecież nie podłączysz.

I gdzie on sobie to do telefonu podłączy? Czy Wy umiecie czytać ze zrozumieniem o co pyta zakładający ten wątek?

Widzę, że ta Twoja “znajomość/wiedza” jest bliska zeru. Co ma za znaczenie w tym przypadku to ile głowic ma ten tuner? Gdzie on sobie go podłączy?

Telefon to Tiger WG3.

Odbiera on telewizje analogową. (TVP1, TVP2, POLSAT - reszty nie testowałem)

Chodzi mi tylko o to czy będę mógł dalej odbierać na nim tv.

Po wyłączeniu telewizji analogowej w 2013 funkcja odbioru TV w tym telefonie będzie bezużyteczna.

Ktoś tutaj zmienił temat z odbioru TV na komórce na odbiór TV na telewizorze. Dlaczego - nie mam pojęcia, ale ktoś w wypowiedzi na ten temat, jak mi się wydawało, popełnił błąd, dlatego go poprawiłem.

Nie zrozumiałem, że chodzi o tunery combo. Ale twój post zasugerował, przynajmniej mi, że nawet jeśli korzysta się tylko z TV satelitarnej, trzeba będzie kupić tuner DVB-T. Może to tylko ja zrozumiałem go źle, w każdym razie sprecyzowałem to co napisałeś i dzięki temu raczej nikt nie będzie mieć co do tego wątpliwości.

Tunery umożliwiające odbiór zarówno TV satelitarnej, jak i naziemnej oczywiście istnieją, temu nie zaprzeczam. Jeśli komuś przeszkadza nadmiar pilotów, pudełek pod TV i zwiększony pobór prądu (a takich ludzi z pewnością jest dużo i bardzo dobrze), to taki tuner combo jest dla nich idealnym wyjściem, choć kosztować będzie zazwyczaj więcej niż dwa osobne tunery.

Co do komórek, trzeba sprawdzać, czy obsługuje DVB-T z kompresją MPEG-4. Ewentualnie DVB-H, ale w tej chwili to działa chyba tylko w Warszawie.

Chyba nie wiesz co piszesz, telefon kupiłem 2 lata temu, i ani razu na niego jeszcze nie narzekałem.

Zachowujesz się tak jak dzieci piszące źle o linuxie, pomimo że z niego nigdy nie korzystały…

Nie wiem co to za Chińska “tandeta”, ale zazdroszczę, rzadko kiedy trafi się taki okaz :). Odnośnie TV to widziałem w spisie telefonów Nokię z odbiorem cyfrowej telewizji. Czy da się ją gdzieś dostać nie wiem, nie pamiętam też numeru telefonu, ale to taka ciekawostka. Teraz się zastanawiam czy to może była jakaś Nokla czy coś.

Może Noklę (NOKLA).

Nie no teraz znalazłem to jest NOKIA :slight_smile: http://www.mgsm.pl/pl/katalog/nokia/5330mobiletv/Nokia_5330_Mobile_TV.html. To jak widać można kupić coś lepszego z TV.