Chińskie znaki/symbole

Witam poszukuje hmm… strony, aplikacji lub speca od chińskich znaków gdyż poszukuje wzoru na tatuaż i chciałbym mieć te słówka po chińsku a mianowicie “Lojalność” oraz “Uwierz w siebie” i nie mogę za nic znaleść tego w internecie. Jeśli ktoś się orientuje gdzie mogę coś takiego złapać to prosiłbym o napisanie. Pozdrawiam

相信自己 uwierz w siebie Klania się Google translator 忠诚 lojalność Czy tak trudno znależć? http://translate.google.pl/?hl=pl&sa=N&tab=lT#

Człowieku nie osłabiaj mnie,tatuaż na całe życia przy pomocy translatora,masz coś innego do zaoferowania ??

poszukaj sobie w sieci katalogu z wzorami na pewno tam trafisz na to czego szukasz aby nie wyszlo takie cos:

tzun386l.jpg

stalesz jakbyś zrobił sobie tatuaż na całe życie w obcym języku to polegałbyś na translatorze który w przypadku każdego języka robi błędy?

olmeca szukałem dosyć sporo ale niestety znalazłęm tylko lojalność(w jednym znaku jako symbol) obrazek faktycznie poruszający więc zapewne poszukam jeszcze kogoś z chin aby mi sprawdził co to będę nosił na sobie :). Pozdrawiam

Nie jestem do końca pewny, ale takie wyniki wielkie g podało…

Założyłem, że po angielsku będzie większe prawdopodobieństwo wyplucia właściwych wyników, a poniższe występuje najczęściej. Na wszelki wypadek w nawiasach podałem frazy po których szukałem, ale 100% pewność co do “prawdziwości” przykładów i ich znaczenia, można mieć chyba tylko wtedy, kiedy zapyta się rodowitego Chińczyka :wink:

(ogółem, podobno drobne zmiany w zapisie potrafią zmienić znaczenie ichnich “krzaczków”)

“Lojalność” (wyszukiwanie po en: chinese symbol of loyalty)

loyalty.gif

“Uwierz w siebie” (wyszukiwanie po en: chinese symbol of Believe in yourself)

believeinyourself.gif

Smok, nadzieja, tygrys i wiele innych, to tego jest pełno na obrazach google https://www.google.pl/search?safe=off&q … KttAbtrIFY

Bogdan_G- Wiem jak szukać w googlach lecz nie znalazłęm tego co by mnie interesowało więc napisałem tutaj :slight_smile:

Manie-kmp mam na komputerze wzory niektóre i znalazłem lojalność to jest to co ty napisałeś tylko ten pierwszy znak :slight_smile: drugiego niema, więc musze poszukać chińczyka i sprawdzić. Dziękuje :slight_smile:

Edit: manie-kmp po wpisaniu chinese symbol of believe in yourself znalazłem kilka już zrobionych tatuaży więc chyba to ten znak a po wpisaniu o lojalność połowa jest w jednym znaku a połowa w dwóch :slight_smile: więc z tym muszę się skonsultować z jakimś chińczykiem :slight_smile: Pozdrawiam

Poszukałem jeszcze “lojalności” w sieci i dowiedziałem się na temat jedno i dwu-znakowego znaczenia zapisów :slight_smile:

Ogólnie rzecz ujmując znaczenie lojalności wyrażone:

  • dwoma znakami, oznacza lojalność wobec rodziny, szkoły (raczej nie w znaczeniu instytucji), przyjaciół lub idei/zasad… coś podobnego do szczerej przysięgi “małżeńskiej” :wink: (lojalność w budowaniu nierozerwalnej/wiecznej relacji) lub wierności wobec osób bliskich dla człowieka. Poza tym zapis ten jest podobno częścią kodeksu Bushido (droga samuraja)

  • jednym, pierwszym znakiem wyraża się (w wielkim skrócie) “wymuszoną/sztuczną” lojalność (jako obowiązek), np. pracownika do pracodawcy, czy firmy w której pracuje…

Żródło:

Lojalność (dwa pierwsze tłumaczenia symboli, ogółem jest 15 rodzajów zapisu omawianego słowa… :D)

hmm… ciekawy ten link :slight_smile: są tam jeszcze inne wzmianki o lojalności :slight_smile: Dzięki maniek. Potwierdziłem już te symbole u biegłego tłumacza z chińskiego. Pozdro i dzięki za pomoc

Zrób sobie może Tatuaż permanentny trzyma się do 5 lat.Z czasem traci swój kolor i znika całkowicie.

galy1 permamentny tatuaż to na stałe. A tatuaż który się trzyma 3 do 5 lat to biotatuaż wykonany z bio tuszu i zostają brzydkie blizny oraz istnieje opcja że zostanie plama bądź nie zniknie całkowicie z organizmu. Poza tym ja mam przemyślany ten tatuaż :slight_smile:

Przepraszam lecz się mylisz Blackun (Tatuaż permanentny,inaczej biotatuaż jest wykonywany inna techniką niż prawdziwy tatuaż.

Do jego wykonania stosuje się takie samo urządzenie jak do makijażu permanentnego.

Przy wykonywaniu biotatuażu barwnik wprowadza się nieco płyciej niż przy tradycyjnym tatuażu.

Barwniki, które są wprowadzane pod skórę są bezpieczne, nietoksyczne i oferują szeroką gamę barw.

Biotatuaż trzyma się do 5 lat.

Z czasem traci swój kolor i znika całkowicie.)

w biotatuażu jest w każdym studio wykonującym jest napisane: bezpieczne nietoksyczne wielka gama barw znika całkowicie itp.

A lecz od słów “Do jego wykonania” do “znika całkowicie” wszystko jest skopiowane z pierwszej stronki po wpisaniu tatuaż permamentny. Lepiej zaufać osobie która miała doznania lub zna dokładnie osoby które miały doznanie z takim tautuażem niż stronce która musi zarobić. Mam kolegę który ma blizne i plamki pod skórą po “bezpiecznym i nietoksycznym” więc ja się zdecydowałem jednak na realny wkuwany normalnie głębiej pod skóre :slight_smile: Pozdro

Ja znam dziewczynę,która zrobiła sobie normalny tatuaż,znudził jej się i teraz sobie go usuwa i powiem już go nie widać.A na czym ta stronka z której skopiowałem czym jest makijaż pernametny/Biotatuaż (ty twierdziłeś że to coś innego) zarabia jak oni reklam nie mają,więc nie mają na czym zarabiać.Mógłbym dać z innej strony,lecz po co.

Ps.Tu masz z Wikipedii opis - Makijaż permanentny - makijaż stały, polegający na wprowadzeniu pod skórę odpowiednich pigmentów, stosowany głównie w okolicach ust, brwi i oczu. Sposób nakładania podobny jest nieco do tatuowania, efekt utrzymuje się 2 do 5 lat.

Pozdrawiam

znudził się koleżance tatuaż? widocznie koleżanka nie przemyślała tatuażu :slight_smile: lub poprostu powinna zrobić sobie permamentny ale jak już mówie ja swoje mam bardzo przemyślane :slight_smile: Pozdrawiam

PS. masz racje co do makijażu

Jak tatuaż się znudzi lub jednak z czasem się okaże, że nie tego chcieliśmy zawsze zostaje możliwość zrobienia cover up`a. Aktualnie na sobie to przerabiam i jestem w trakcie zakrywania ramienia i łopatki i to nie jest tanie.

Witam , szukam tłumaczenia słów "miłość " “pokój”(nie chodzi mi tu o pomieszczenie ) “braterstwo” .

Najlepiej na tradycyjny chiński .

Najlepiej gdyby każdy wyraz był zapisany w jednym symbolu (nie wiem czy tak się da ) ale zauważyłem ,że “pokój” może być zapisany 房間 , 室 a symbolizuje to samo .

Z góry dzięki i pozdrawiam !

@dygiel, wszystko wskazuje, że to ten znak, ale nie wiem czy jest to chiński tradycyjny, znaczenie występuje w chińskim, japońskim, koreańskim i wietnamskim (bezpośredni do grafiki).

Na stronie, którą podałem wcześniej, jest podany ten sam znak (bezpośredni do tego słowa jak i reszty kilku-znakowych według znaczenia…).

I jeszcze “pokój” (pierwsze trzy zapisy to te same znaki, pierwszy składa się z dwóch, drugi i trzeci to rozdzielenie z tego pierwszego, przeczytaj znaczenie i wybierz, o który “pokój” Tobie chodzi ;))