Chipset H77 vs Z77

Czy różne chipsety intela oferują różną wydajność?

Witam, nie proszę o rady, potrzebuje odpowiedzi na konkretne pytanie:

Czy pomiędzy dwoma poniższymi zestawami komputerowymi, na stockowych zegarach, będą obserwowalne jakiekolwiek różnice w działaniu gier? ( NIE BIORĄC POD UWAGĘ MOŻLIWOŚCI PO OC )

Zestaw 1:

  • Core i5-3570

  • Asus P8 H 77-V

  • GTX 680

Zestaw 2:

  • Core i5-3570 K

  • Asus P8 Z 77-V

  • GTX 680

Nie

Dziękuję Falcon za odpowiedź. Prosił bym aby się ktoś jeszcze wypowiedział…

dopiero po podkręceniu Core i5-3570 K zauważysz różnice

Nie, ale branie H77 + 3570K jest bez sensu - albo Z77 i 3570K, albo H77 i jakiś niekręcalny procesor (np. i5-3450)

Jeśli bierzesz procesor którego nie da się podkręcać to wystarczy ci płyta B75.

Ok. Dziękuję Panowie :slight_smile: Oczywiście nie łączył bym H z K, a co do mobo na B - nie jestem przekonany - wyglądają mi one budżetowo. No i przedewszystkim, dla innej grupy docelowej są projektowane. A powiedzcie proszę, bo nie chcę nowego tematu zakładać dla 2 małych pytań:

Jest pewna płyta, która ma następujący komplet wentyli:

  • 1 złącze wentylatora CPU

  • 2 złącza wentylatora obudowy

  • 1 złącze wentylatora zasilacza

Jest do tego obudowa, mająca 3 wentylatory w standardzie i jest zasilacz Corsair AX650. I teraz 2 pytania:

  1. Jak można wykorzystać złącze wentylatora zasilacza? - domyślam się, że mogę to podłączyć do zasilacza, by regulować jego obroty. Czy tak? I czy muszę w tym celu rozmontowywać zasilacz?

  2. Jeśli złącze wentylatora zasilacza nie będzie użyteczne w celu z pierwszego pytania, to czy można je wykorzystać na podpięcie trzeciego wentylatora w obudowie?

Pozdrawiam!

Wentylator (z zasilacza) jest podłączony w samym zasilaczu.

Co to za płyta?

Asus P8H77-V

Będziesz używał zintegrowanej grafiki skoro bierzesz H77 (do czego ci ta płyta potrzebna)?

Jaki procesor?

Jejku czy to ważne? :slight_smile: Ja nie przyszedłem tu po rady, bo nie jestem botem zupełnie spoza tematu i sam potrafię określać swoje potrzeby - ale rozumiem, to jest pomocne niezdecydowanym. Bynajmniej piszę tu, bo mam kilka konkretnych pytań, na które nie znalazłem odpowiedzi i proszę - na tym się skupmy :slight_smile:

Ale żeby zaspokoić Twoją ciekawość to odpowiem :slight_smile: A więc płyta ma posłużyć pod mocny zestaw do gier. Do tej płyty będzie GTX 670 i i5-3570 (non-k). Wykalkulowałem sobie, że zaoszczędzenie teraz na możliwości OC, spowoduje iż szybciej zmienię platformę. Stąd bardzo mi to pasuje. Odpowiadając dalej, integra potrzebna będzie na czas wymiany GTXa na kolejną generację - jako zabezpieczenie na okres przejściowy.

Więc możemy pogadać dalej o moim konfigu, ale proszę najpierw o odpowiedź na pytania:

  1. Jak można wykorzystać złącze wentylatora zasilacza? - domyślam się, że mogę to podłączyć do zasilacza, by regulować jego obroty. Czy tak? I czy muszę w tym celu rozmontowywać zasilacz?

  2. Jeśli złącze wentylatora zasilacza nie będzie użyteczne w celu z pierwszego pytania, to czy można je wykorzystać na podpięcie trzeciego wentylatora w obudowie?

Masz cztery złącza (trzy 4 pin i jedno 3pin) do wentylatorów, jedno 4 pin jest zarezerwowane dla procesora (CPU_FAN) do reszty (trzech zlączy) możesz podpiąć wentylatory.

Ok, czyli w kwestii drugiego pytania - już wiem - dzięki :slight_smile:

A pierwsze pytanie? tzn - jak wykorzystać (zgodnie z zamysłem producenta) “1 złącze wentylatora zasilacza”? No bo czy zasilacz może mieć gniazdo do którego by się to złącze podłączało? To trochę bez sensu - prąd idzie z zasilacza, do płyty i spowrotem do zasilacza :roll: ale może chodzi o kontrole jego obrotów? Tylko jak to wtedy podłączyć?

Chodzi nie o kontrolę obrotów tylko ich odczyt (sterować można wentylatorami z 4pin złączem).

:?: Tzn, że dzięki temu czwartemu złączu, będę mógł być informowany, z jaką prędkością kręci się wentylator zasilacza? I gdzie podłączyć tą trzypinową wtyczkę, żeby to działało?

Do złącza PWR_FUN możesz jedynie podłączyć wentylator, zasilacza do tego nie podłączysz.

Do czego potrzebna ci jest informacja z jaką prędkością kręci się wentylator w zasilaczu?

Mi to nie potrzebne :slight_smile: Ciebie tak zrozumiałem, bo napisałeś o tym ostatnim złączu: “Chodzi nie o kontrolę obrotów tylko ich odczyt”.

Ale wiesz co, ja chyba wiem, o co w tym chodzi. To jest błąd w tłumaczeniu na stronie Asusa. W specyfikacji jest

  • 1 złącze wentylatora zasilacza

a powinno być

  • 1 złącze zasilacza wentylatora

I teraz ta nazwa zmienia sens, i to chyba o to chodzi w tym czwartym złączu.

  1. =D> :wink:

czy mowa o tej płycie

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus … fi-461684/

W specyfikacji na stronie Asusa jest napisane

1 x złącze wentylatora CPU

3 x złącze wentylatora obudowy

1 x gniazda opcjonalnych wentylatorów

po angielsku

1 x CPU Fan connector(s)

3 x Chassis Fan connector(s)

1 x Optional Fan connector(s)

I do niczego więcej to gniazdo (PWR_FUN) nie służy jak do podłączenia dodatkowego wentylatora!

#-o Stary :slight_smile: (wybacz bezpośredniość) nie dokładnie mnie czytasz. Ty podajesz specyfikacje modelu

P8Z77-V

a ja mówię o

P8H77-V

Na chipie Ha! a nie Zet!

I w specyfikacji P8H77-V, masz:

PL ( http://pl.asus.com/Motherboards/Intel_S … ifications )

1 x złącze wentylatora CPU

2 x złącze wentylatora obudowy

1 x złącze wentylatora zasilacza

ENG ( http://www.asus.com/Motherboards/Intel_ … ifications )

1 x CPU Fan connector(s)

2 x Chassis Fan connector(s)

1 x Power Fan connector(s)

Widzisz problem o którym piszę? :slight_smile:


Atronics mowa o płytce której specyfikację wyżej zacytowałem :slight_smile: