Chipset nForce 5xx, 4, 6xx


(Rastko1) #1

Witam

Konkretnie chciałbym się zapytać dlaczego chipset nForce 5xx jest taki negowany?? A i co możecie powidzieć na temat nForce 4 i 6xx??


(McDracullo) #2

nForce 5xx zasłynął z problemami stabilności i kilku innych problemów w zalozeności od tego przez kogo produkowana została płyta. Kiepski potencjał OC. NVIDII coś serie 5 nie wychodzą :stuck_out_tongue:

nForce 4 najlepszy obecnie chipset dla procesorów Athlon i Sempron. Na uwagę opórcz niego może zasłużyć chipset ULi (obecnie wykupiony przez nVidie). nForce4 jest bardzo wydajny, bardzo dobre OC w przypadku 90% oraz żadkie problemy.

Serie 6xx przeznaczona dla procesorw Core 2 Duo i Core 2 Extreme to jedne z najlepszych chipsetów do tych własnie procesorów. Spore możliwości OC, duża wydajność i przystepna cena.


(Slayer32) #3

No tak ostatnia deska ratunku to wysłanie płytki z nForce 5xx to producenta i poddaniu jej poprawkom,zmianom itd. :shock: ale to tylko ostateczność jeśli już ktoś skusił sie na ten chipset :wink: .


(Rastko1) #4

Gadałem z jednym kolesiem i mówił mi że jeśli chodzi o serie 5xx to tylko 590 bo tam naniesiono jakieś poprawki i jest to już dobry chipset czy to prawda??


(McDracullo) #5

Ale i tak nie kreci się na nim tak dobrze jak na nForce4.

Fakt, ale jaka pewnośc, że nienatrafisz, na taki egzemplarz, który nie ma tych wad? Pozatym kto pokrywa koszt przesyłki? z nForce4 problemu nie ma. I do tego OC stoi na pożdąnym poziomie.


(Slayer32) #6

Też prawda,koszt przesyłki hmmm...by się kasę znalazło jakoś :smiley:

Zatem dla graczy nForce 4 !!