CHKDSK anulowany

(Pawelecki88) #1

Witam. Jeżeli założyłem post nie w tym Temacie który wybrac powinienem to przepraszam. Jest to mój pierwszy post więc liczę na wyrozumiałość... mój problem to automatyczne anulowanie się skanowania dysku twardego. próbowałem już w każdy możliwy sposób. Za każdym razem jest tak samo, wyświetla się początek skanowania lecz jeszcze przed upłynięciem pierwszej sekundy z dziesięciu które trzeba odczekać wyświetla się komunikat "skanowanie dysku anulowane" tak jak bym wcisnął guzik aby anulować skanowanie. liczę na pomoc bo ja nie mam już sił ...

Stale zawiesza mi się komputer , mam komunikat informujący mnie bym użył CHKDSK

Odpalałem cmd następnie uzywałem komend chkdsk z przełącznikiem na f i nie pomogło. Na koniec zawsze mam komunikat " Znaleziono Błędy.CHKDSK nie może kontynuować w trybie tylko do odczytu.     A jesli pyta mnie czy volumin ma byc naprawiony podczas nastepnego uruchomienia komputera, wybieram opcję T i po uruchomieniu i tak Scandisk jest anulowany. Jakieś porady mistrzów? 

AperitiF23, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Poza tym, skoro już kopiujesz posta z innego forum, to przynajmniej popraw formatowanie.

(falcon89) #3

Po uruchomieniu komputera wciśnij F8, wybierz Napraw komputer (screen), 

(Pawelecki88) #4

(Djzon) #5

AperitiF23 - identyczny problem miałem...

Brakuje lub uszkodzone sterowniki dysku...

Jeśli masz więcej niż jeden dysk to odłącz inne...

pozostaw tylko systemowy... powinno pomóc...

CHKDSK uruchamiamy z jakiegoś MiniXp lub Live CD , w normalnym trybie może się nie powieść działanie

(Pawelecki88) #6

Niestety mam tylko 1 dysk....Nic nie pomaga

(Djzon) #7

Pokaż SMART jeśli to możliwe lub jeśli nie można uzyskać dostępu do systemu to skorzystaj z narzedzi zawartym bootowalnym obrazie ISO http://www.hirensbootcd.org/download/