CHKDSK gdzie on jest w Windows XP?

mam problem ze znalezieniem na swym compie programu CHKDSK. System wyświetla chmurkę “… Uruchom program CHKDSK”

ale gdzie jest CHKDSK. Po wpisaniu frazy w wyszukiwarce wnidows znalazł CHKDSK.exe, ale to okienko miało niebieski pasek tytułu i zarne tło (wiecie o co chodzi :smiley: :smiley: :smiley: ). Wiem, że było kiedyś u mnie takie coś ale to był program który naprawiał zapsute pliki a o to właśnie mi chodzi

PROSZE O POMOC !!

Ale, Aston Martin Lagonda nie nchodzi mi o to

a ty napisałeś dokładnie to co wiem

ps.następnym razem czytaj uważniej! !!

PPM na dysku np.c Właściwości>>Narzędzia >>sprawdzanie błędów>>Sprawdz.

Podczas rozruchu sprawdzi dysk.

Nie wiem czy o to tobie chodzi. :?

moim zdanieem CHKDSK powinien być w START>wszystkie programy>akcesoria>narzędzia systemowe

ale ku mojemu zdziwienui tam go niema (w 98 tam był ps. nawet często go urzywałem)

Nie ma :wink:

http://www.pldos.pl/pomocnik/chkdsk.htm

po wpisaniu komendy>>> chkdsk /f uruchamia się CHKDSK i wyświetla komunikat, że “…nie można teraz …czy chcesz aby dysk został sprawdzony przy następnym uruchomieniu komputera? [T/N]”

tak. Przy uruchamianiu sprawdzi. :smiley:

dziwne

a czy awentualnie naprawi???

Tak po to to jest aby naprawił. :smiley:

dsajej mam błędy na dysku a przedu uruchomieniuem skanował !!

Jak nie wiesz to po co piszesz ??

Posta chcesz sobie nabić ??

OT :arrow: KOSZ

Wiem wpisz w start -programy - urochom - i w okienko wpisz ten CHKDSK i urochom i tam sie pokaze T / N - kliknij tak , albo najlepiej przywroc sobie windows od poczatku , START- PROGRAMY-AKCESORIA -NARZEDZIA SYSTEMOWE - PRZYWRACANIE SYSTEMU I klikasz czekasz i masz -OKI . dziala jak za dawnych lat . :lol: