Chkdsk na wybranym dysku - jak zrobić?

Jak zrobić w win 10 x64 pro chkdsk na wybranym dysku?

uruchom konsolę poleceniem cmd
dla dysku C: używasz komendy chkdsk c:
Dla innego dysku robisz adekwatnie jak wyżej wpisując odpowiednią literę dysku.

Dzięki :smiley:
a tak korzystając jeszcze z wątku oraz odnośnie tego dysku na którym robię czekdisk.
Zanim zrobiłem to o co pytałem to go sprawdziłem w menadżerze dysków, tam były dwie partycje, jedną sformatowałem bez problemów, natomiast druga co dziwne formatowała się dość długo mimo że była dość mała (100GB), trochę to potrwało ale udało się, połączyłem je w jedną, ale pojawił się pewien problem, ponieważ pojawiła się też dziwna partycja o pojemności 223 GB z czerwonym x-em próbowałem ją aktywować i nie udało się, spróbowałem ponownie i co dziwne zniknęła od tak.
Postanowiłam zrobić czekdisk (celowo tak napisałem) by sprawdzić czy odzyskam tą dziwną partycję, po co to napisałem?
Po to bo nie mam co tego dysku pewności i jeżeli czekdisk nic nie da to czy tamte 223 GB da się odzyskać?
Czekdisk skończy się za około 1.30 godz

Podaj jaką pojemność ma dysk i ile będzie widział Windows 10.

Może to jakiś bug i nagle będzie w tej powiększonej partycji.

Pokaż zrzut ekranu z zarządzania dyskami, bo ja nie bardzo rozumiem jaką masz sytuację i co próbujesz osiągnąć. Przede wszystkim nie wiem jakie dane chcesz odzyskać, skoro piszesz, że partycje sformatowałeś, a następnie połączyłeś.

nie chcę odzyskać danych tylko utracone gigabajty powierzchni dyskowej - wolne miejsce na dysku

do końca czekdisku jeszcze 10 minut

a dysk ma pojemność 500GB jedak to co widzę w menadżerze dysków to, dysk ma aktualnie 400GB

koniec czekdisku sprawdziłem dysk ma teraz pojemność 465,76 GB