CHKDSK problem. Długie Bootownie Windows'a / User'a

Problem przedstawia sie tak:

Miałem problem z ciągle włączającym sie CHKDSK’iem. Uzyłem programu “autoruns” żyby wyłączyć CHKDSK. Jednak dalej miałem niedosyt bo zamiast CHKDSK’a pokazywała sie wiadomość że CHKDSK jest pomijany.

Poszukałem troche na forum i znalazłem pare wątków co do CHKDSK’a .Wyczytałem że w

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet \Control\Session Manager powinien sie znajdować wpis BootExecute (którego się edytuje aby wyłaczyć chsdsk). Nie “zastałem” ( :slight_smile: ) go tam ale wpadłem na pomysł - stworze go! Wpisze zfixowane wartości i będe miał problem z głowy, jednak ku mojemu ździwieniu teraz zaczęły się problemy. System nie robi chkdsk’a (bo jest odznaczonny w programie: Autoruns) ale dzięki temu zalogowanie po restarcie trwa sie bardzo, ale to baaaardzo długo.

Dodam że nie uruchamia mi sie Event Viewer (Podgląd zdarzeń)

Jeżeli ma ktoś pomysł jak to naprawic ew. jaka rzecz to powoduje to proszę o wsparcie.

Przywróć zmiany których dokonałeś, a następnie uruchom CHKDSK ręcznie na tym dysku na którym pojawia się problem. Zaznacz wszystkie opcje, trochę to potrwa, możliwe ze konieczne będzie ponowne uruchomienie komputera, ale problem powinien zniknąć. Mnie parę razy też się tak zdarzyło i to zawsze rozwiązało mój problem.

Aby uruchomić CHKDSK ręcznie, klikasz PPM na danym dysku -> Właściwości -> Narzędzia -> Sprawdzanie błędów.

Wróć do ustawień, a do usuwania bitu zanieczyszczenia użyj polecenia fsutil dirty query x: (gdzie x to litera dysku).