Chłodne zdjęcia przy użyciu lampy led Samsung S3

Cześć

Mam samsunga galaxy S3. Zdjęcia na wyświetlaczu wychodzą w porządku natomiast na monitorze komputera kolory są chłodne/zimne…

I tak się zastanawiam o co chodzi… Przykładowo zdjęcie zrobione przy pomocą lampy (led) ma wyświetlaczu wychodzi ok. jak na złe warunki fotka jest ciepła i jasna, na kompie jest nieco ciemna i zimna…

W dziennych warunkach jest ok  zdjęcie ma tonacje ciepłą na telefonie jak i na komputerze. To samo jest z filmami … nawet przy kiepskich warunkach (bez led) nic nie jest przekłamane…

Czyżby led ochładzało zdjęcie? Czy po prostu ten model tak ma… Ma ktoś ten sam problem?

 

 

Sam mam Galaxy S3 i nigdy czegoś podobnego nie miałem.

Rozumiem że problem tyczy się zdjęć wyświetlanych z komórki na komputerze ?

Może warto sprawdzić na innym monitorze :wink: Gdy ustawisz temperaturę 9500K na monitorze to się nie dziw że jest chłodne.

Myślę, że w tym przypadku dioda LED ochładza zdjęcie, być może soft aparatu to jakoś koryguje podczas wyświetlania na ekranie. W większości aparatów fotograficznych można ten efekt osłabić ustawiając odpowiedni balans bieli. Diody LED dają bardzo nienaturalne światło i doświetlanie fotografii przy ich użyciu jest ciężkie, i przeważnie nie daje zadowalających efektów.