Chłodzenie AMD ATHLON na AMD PHENOM

Witam ostatnio rozważałem nad zakupem nowego procesora mój PC jest stary i słaby, ale ogólnie nie przeszkadzało mi to wcześniej jestem graczem konsolowym. No, ale wracając do tematu chciałem nieco poprawić wydajność dużego pola manewru nie mam bo tu jest stara płyta bazująca jeszcze na DDR2 dokładnie jest to GIGABYTE GA-M68M-S2P moje specyfikacja:
procesor: AMD ATHLON II X2 245 (2 rdzenie 2,9 GHz)
RAM: 4gb
Karta Graficzna: GeForce 9500 gt 1 gb
No szału nie ma ja rozważałem nad zakupem AMD Phenom II X4 4 rdzeniowy raczej używany bo nie mam pieniędzy na duże wydatki przeglądają Allegro zauważyłem, że sporo osób sprzedaje procesory bez chłodzenie i tu moje pytania.

  1. Czy da rade założyć chłodzenie od AMD ATHLON II X2 na AMD PHENOM II X4.
  2. Jeśli się da to czy będzie ono działało dobrze chodzi mi o czy chłodzenie procesora 2 rdzeniowego będzie dobrze działało 4 rdzeniowym czy procesor będzie się grzał bo chłodzenie będzie za słabe?

Raczej nie będzie git, Phenomy były cieplejsze od Athlonów.
Musisz porównać tdp modeli, sprawdź też listę zgodnych z płytą.
No i bierz najtańszy czterordzeniowy Athlon/Phenom (max 40/50zł), do netu (z ssd) ujdzie, a lepszy więcej nic nie da → pc do wymiany już. :wink:

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.