Chłodzenie Asus A88XM-A

Witam,
chciałbym się zapytać o chłodzenie do płyty Asus A88XM-A.
Chciałbym, aby chłodzenie było niezbyt drogie, tak 30-50zł chciałbym na nie wydać.
Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Płyta posiada socket FM2+.

Dobrze, ale czy to będzie pasować do płyty Asus A88XM-A?

Gdyby nie pasowało, to bym nie proponował.

https://www.deepcool.com/pl/product/CPUAirCoolers/2017-12/1989_7414.shtml

OK, a jakieś mniejsze chłodzenie może by było?

https://allegro.pl/kategoria/chlodzenie-i-tuning-chlodzenie-procesorow-260029?bmatch=cl-dict55-ele-1-2-1106&stan=nowe&typ-podstawki=FM2&price_to=50&order=pd

Co myślisz o tym?

I czy chłodzenie pod FM2 będzie pasowało do FM2+?

Wolałbym coś firmowego, np.:

Tak.

Zastanowię sie nad tym.

Ja bym zostawił boxa, na tej płycie OC nie zrobisz, a nawet gdyby, to FM2+ i tak słabo się kręciły (zyski).

Ja bym nie chciał OC, bo OC zajmują masakrycznie dużo miejsca w obudowie, a ja mam Mini Tower.

A tak poza tematem, to znalazłem taką oto głupotę na x-kom

bez przesady, do OC potzrebujesz czegoś lepszego od boxowego chłodzenia, które właśnie wymieniasz. NIekoniecznie musisz do OC lać ciekły azot.

Gdybym ja szukał chłodzenia po kosztach, to bym coś takiego brał raczej, przynajmniej ma tyłek miedziany , wiec gorsze od aluminium trudno żeby było. :wink:


Zależy ile miejsca w budzie masz.

Mało, dlatego wolę box.

Mam jeszcze jedno pytanie o kolejność montowania ram na płycie A88XM-A. Nie, nie jest to napisane na płycie.

Ja bym nie brał aluminiowego boxa, ten deepcool na 100% wejdzie, nie powiesz mi, że masz mniej niż 12 cm wysokosći od płyty do blachy obudowy. Na stocku fm2+ będą się grzały i będzie chodziło głośno, wiem, przerabiałem to. :wink:

Ta płyta obsługuje jedynie to mocowanie, co mają boxy (chyba)
A jak nie, to i tak nie chce mi sie zdejmowac plyty zeby zamontowac backplate

To jest to samo mocowanie. 5 lat na fm2 siedziałem. :wink:

To większe nie wiem czy wymaga, to mniejsze, nie - zobacz sobie inne podobne, ale nie bierz giołego boxa. Będzie głośno, szczególnie pod obciażeniem.