Chłodzenie BOX szaleje.. 3700obr/min

Witam. Mam problem z chłodzeniem BOX (Athlon 3200+), chłodzenie wraz z procesorem mam już od ok 14miesięcy i dziś zaczęło szaleć :smiley: a dokładniej:

tempax4.png

Przy tej temp te obroty są nienormalne :confused:

A czy Ci to przyszkadza. To raczej nie zaszkodzi chłodzeniu a będzie tylko lepsze.

No chodzi STRASZNIE głośno… i samo sie tak ustawiło :confused:

a jakie obroty wskazywał ten program przed tym(np. wczoraj czy przedwczoraj)?

używasz ten program od dłuższego czasu czy tylko na dzisiaj?

możliwe ze program przekłamuje, najlepiej otwórz obudowę i zobacz czy naprawdę tak jest

a sprawdź temp. w Everest Ultimate (może program przekłamuje temp.?)

a najlepiej dotknij radiatora palcem i sprawdź czy jest dobra temp. (powinien być ciepły, ale nie gorący)

Używam od 14miesięcy :stuck_out_tongue: Wcześniej wiatraczek chodził na ok 1400obr a teraz nagle 3700… z sekundy na sekunde komputer się zrobił z suszarki mega suszarką… wytrzymać się nie da… normalnie jakby miał odlecieć …

a temperatura procka?

najlepiej otwórz obudowę i dotknij radiatora, powinien być ciepły :slight_smile:

prawdopodobnie to nie jest to ale zawsze trzeba sprawdzić :slight_smile:

Może BIOS się zresetował. Sprawdź ustawienia Fan Control (czy jakoś tak) w BIOS.

to ja mam jeszcze 2 podejrzenia (co nie znaczy, że słuszne)

  1. kabel zasilający wentylator uległ zniszczeniu/uszkodzeniu/rozłączeniu

  2. padła elektronika w wentylatorze.

A z resztą uważam, że chłodzenia BOX, to pomyłka. Jak składałem mój nowy komputer, to założyłem chłodzenie BOXowe od Intela i jakoś tak nie bardzo mi podeszło do gustu. Wymontowałem ze starego kompa chłodzenie na CPU Thermaltake Polo 735 i wymieniłem w nim wentylator na Xthermal BTF 80 mm PRO. Teraz jest skutecznie i niesłyszalnie :smiley:

Everest Ultimate:

rmpqp1.png

Trochę duża temperatura Grafiki. Od czego ten wiatrak jest?

No masz Wentylatory:

Procesor - 3309 RPM

Nic nie było podkręcane

ja temp grafiki mam od 60-80 oC ;D Moze sie wreszcie spali ;D

Ludzie czy wy macie pojęcie na temat tego co wypisujecie?! Noname321 założył ten temat chyba nie dlatego, że mu wentylator chodzi za dobrze tylko z tego powodu, że się kręci jak szalony i wyje.

Temperatury są ok, o nie się martwić nie musisz

Prawdopodobny scenariusz, sprawdź czy któryś z kabelków od wiatraka na CPU nie jest uszkodzony