Chłodzenie chipsetu MSI K9N Neo F

Witam

Szukalem ale nic ciekawego nie znalazlem. Jakie dac chłodzenie do tej płytki na chipset?? Bo szykuje się jakis OC a tu nawet bez niego chip ma ładną temperaturę (zdarzają się “artefakty” ktore najprawdopodobniej on powoduje). Myslalem nad http://allegro.pl/item362146114_pentagr … pset_.html

tylko jest jeden problem: rozstaw śrub. U mnie jest on olbrzymi (poniewaz chipset jest podłużny [radiator na nim]) i wynosi około 8-9cm. Dajcie jakiekolwiek chłodzenie na taki rozstaw śrub. Najlepiej jakis pasywny wydajny miedzianny cooler.

I jeszcze jedno: może tylko radiator jest podłużny moze chip jest “normalny” i mozna dac jakis “zwykly” radiator??

dam fotke płyty jak co:

plyta-gora.jpg

całkiem przyzwoity ten pentagram kiedyś go montowałem na intelu, dobrze sobie radził… polecam

chip jest z pewnością kwadratowy, tylko ten radiator masz taki długi. sprawdź od spodu płyty czy ma inne otwory na alternatywne chłodzenie. jeśli nie ma to będzie ciężko zamontować coś innego. Może wystarczy solidny nawiew ?

wszystko da się zrobić, wystarczy klej termo przewodzący…

To mówicie że wejdzie mi ten pentagram??

A co do dodatkowych miejsc na sruby to są one w tych miejscach:

srubyka8.png

sprawdź rozstaw tych dziurek i porównaj z rozstawem nóżek Pentagrama, jest tylko ale… czy ten Pentagram nie będzie kolidował z kartą graficzną?

i czy wystarczy na mocno nagrzewający sie chipset ? myślę że i tak musisz dokupić jakiś solidny nawiew

nawiew bezpośredni to może nie, ale trzeba na pewno zadbać o prawidłową cyrkulację powietrza w budzie.

Kleju bym nie używał, jak płyta by padła i trzeba było by ją wysłać na serwis (a wtedy chłodzenie musi być standardowe) to był by problem z oderwaniem, przy kleju można oderwać z fragmentami chipsetu, jak już to taśma ale ciekawe czy utrzyma coś większego.

Lepszy był by bezpośredni nawiew, w drugim kompie taki mam, tylko trzeba by mieć wolny jakiś slot pci-e/pci, trochę narzędzi i materiałów, takie coś zrobić:

viewtopic.php?p=1085074#p1085074

Ogólnie czerwone MSI pod AM2 do OC się nie nadają.

jak będzie wysyłał do serwisu to zamontuje fabryczne chłodzenie żaden problem.

by problem z oderwaniem, przy kleju można oderwać z fragmentami chipsetu,

to się zdarza tylko myślącym inaczej, co za problem lekko pogrzać radiator suszarką, lekko pokręcić i odejdzie

Dla mnie problem to może byc to że nowy radiator może kolidować z karta graf., to typowy przykład kretynizmu inżynierów projektujących płyty głównej.

Kurcze rzeczywiscie moze mi wadzic o płytę główną i do tego nie ma jak tego pentagrama zamontować (mogą sruby nie pasować), kupie go ale dużo ryzykuje :P. A może macie jakis lepszy pomysł?? Wolałbym bez wiatraków…

A zielone?? :smiley:

Tak całkiem poważnie to zdaję sobie z tego sprawę

PS: Czekam na przesylke z allegro tam mam 2 wiatraczki przeznaczone na wdmuchiwanie i wydmuchiwanie powietrza z obudowy (bo ktos mi to doradzal tu w tym temacie a ja juz to mam/bede miec)