Chłodzenie CPU do 180 zł

Witam, jako że moje aktualne chłodzenie (SilentumPC Spartan HE923) nie wyrabia przy OC, postanowiłem zakupić nowe, które sprosta Q6600 przy OC powiedzmy do 3.0Ghz. Kwota jaką dysponuję to 180zł, za tą cenę chcę kupić chłodzenie i jakąś dobrą pastę. Jak narazie zainteresował mnie taki zestaw Fortis+ ZM-STG2, lecz czy będzie on spełniał moje wymagania ?

Jeśli macie jakieś inne propozycje, piszcie :slight_smile:

To co sam proponujesz jest jak jak najbardziej dobry, pasta dobra i chłodzenie też. Jam mam SilentiumPC Fera HE1224 procka w podpisie i chodzi stabilnie a 3.50 GHz a temp ok 35 stopni na rdzeniu w idle a w stresie ok 53stopni i to w te upały gdzie w pokoju mam ok 27 stopni,także wybór jak najbardziej ok :razz:

Fortis to bardzo dobry schładzacz / cooler CPU :slight_smile: BTW. Jaką masz obudowę? (Fortis jest wyższy od Spartana)

na 775 socket dobre chłodzenie to jedynie uznam Arctic Freezer 7 Pro (ok 85 zł) ,potem już tylko Mugen ale inne koszty i płyta musi być porządnie wzmocniona na sockecie.na Q6600 Rev 0 przy 4 z hakiem teperatury na procu sięgały 50-51 stopni.

Wybacz ale Freezer 7 Pro a Fortis to dwie zupełnie inne ligi więc nie pisz głupot :smiley:

A co ma liga do tego,Fortis jest droższy a nie ma różnicy w odprowadzaniu ciepła i temperaturach.Fakt że Fortis może być zastosowany na wielu socketach a Freezer 7 tylko na LGA 775.

Ja bym proponował Thermalright HR-02 (o ile wejdzie do Twojej budy), po prawdzie, w tym przedziale cenowym ten cooler jest bezkonkurencyjny :slight_smile:

Ok, dziękuję wszystkim za wypowiedzi :slight_smile:

Ostatecznie kupiłem Fortisa. Poniżej zamieszczę krótki test.

Standardowe zegary-2,4Ghz 1.175v

Spartan - 40*C idle, 63*C stres(IntelTestBurn)

Fortis - 36*C idle, 56*C stres(IntelTestBurn)

2,9Ghz 1.3v

Fortis -39*C idle, 54*C stres(Prime95,ponieważ podczas testu w IntelBurnTest mnożnik procesora spadał choć temperatura nie była groźna- 62*C)

I tutaj rodzi się pytanie, dlaczego mnożnik procesora spada? Temperatura tak jak wyżej napisałem sięgała 62*C (rev G0=71*C max)

A to dobry żart, F7 to z tego co pamiętam to ze Spartanem LT przegrywa w wydajności.

Oszczędzenie energii

http://pl.wikipedia.org/wiki/SpeedStep

Tą funkcję wyłączyłem w biosie,ale nawet jakby to chyba nie o nią chodzi, gdyż funkcja ta zmienia mnożnik gdy komputer nie jest obciążony a w moim wypadku mnożnik spada podczas testu w IntelTestBurn, gdzie obciążenie procesora sięga 100%.