Chłodzenie CPU - LGA 775 (alternatywa dla standardowego)

Witam serdecznie. Poszukuję taniego chłodzenia na procesor intel core quad q6600 (s. 775). Obecnie mam zainstalowane chłodzenie box’owe, które od ostatnio głośno (wręcz coraz głośniej pracuje). Poza tym średnia temperatura na rdzeń procesora w spoczynku to 50 stopni Celsjusza, więc nie jest to żadną rewelacją. W związku z tym chciałbym zakupić cichy, stosunkowo wydajny schładzacz, który byłby alternatywą dla standardowego chłodzenia. Procesor nie był i nie będzie raczej podkręcany. Zainteresował mnie CoolerMaster XDream i117, lecz nie wiem, czy byłby to dobry wybór, czy może warto by było dozbierać jeszcze więcej pieniędzy i kupić coś innego (ale tak jak mówiłem, nie chciałbym wydać na ten cel zbyt dużo pieniędzy, w ostateczności max. 100zł). Pozdrawiam.

Spartana jakiegoś kup

Spartan niezły, jednak potrafi się czasem rozkręcić - także lepiej celować coś z wentylatorem 120mm (typu Fera czy Fortis - nie wiem który Ci cenowo odpowiada, ten droższy [czyli chyba Fortis, zawsze mi się mylą] jest wydajniejszy nieco).

http://pclab.pl/art44739-37.html

http://pclab.pl/art44739-38.html

Sam kupiłem Spartana z myślą “ach, zaoszczędzę te 20zł…” no i wyszedłem na tym może nie źle, bo cooler jest lepszy od BOX-owego odkurzacza, ale jednak czuć niedosyt, w sumie nazwa coś jednak sugeruje :wink:

http://chlodzenie.net/reviews/ekonomicz … cac-uwage/

Poczytaj, masz ładnie wszystko wyłożone :wink: Przedział cenowy wskazany przez Ciebie…

Dziękuję za odpowiedzi. A jak prezentuje się kultura pracy spartana i fery (chodzi mi głównie o hałas)? I czy podany coolermaster jest tak słaby, że nie warto nim się interesować? Tak jak pisałem, nie planuje podkręcać procesora, więc mam dylemat, czy warto płacić więcej (skoro i tak nie wykorzysta się potencjału sprzętu), czy też pokusić się na tańsze rozwiązanie “w zastępstwie box’a”?

Ja u siebie pod Celerona pod 775 kupiłem Arctica Colinga i jest ok z temperaturami

I nazwa i cena coś sugerowała przecież :wink: Wiadomo przecież, że do bardzo mocnego OC nie kupuje się ekonomicznego coolera CPU :wink:

Do OC się nie nadaje, ale o tym wiedziałem bo nie miałem zamiaru go robić - ale dopóki drugi wentylator pracował szybko było OK, jak podpiąłem ten, który pomagał wyciągnąć powietrze, które nawiał cooler na 5V, to się wyraźniej zrobiło głośniej i cieplej, dlatego się przemęczyć muszę aż nie kupie jakiś cichych śmigiełek i jakiegoś Lamptona do regulacji (widzi mi się FC5, ale najpierw muszę wiatraki kupić :D)