Chłodzenie CPU

Czy warto do obudowy SP Aleo M50 i na płyte MicroATX z APU 7800 w
FM2+ takie chłodzenie kupić? Czy będzie cichy wentylator?

Chodzi o ta płytę główną ( mam w niej 2x4GB RAM HyperX w dual channel )

http://www.cryorig.com/c7cu.php

Jedno pytanie, czy te chłodzenie za ponad 200zł ma jakiś ukryty cel?
Są dużo tańsze i dużo bardziej wydajne chłodzenia. Ten jest bardziej chwytem marketingowo/designwo/miedzianym…

Jakbym był mądrzejszy to bym nie pytał. Spodobało mi sie, że całe z miedzi, dlatego pytam. Zalezy mi na ciszy, o co tez pytam. Obecnie jest ten:

Problem w tym, że jak ustawie w UEFi PWM na standard i niby te dwa wentylatory chodzą na jednym złączu na Mobo CPU na te 1000-1200 RPM to strasznie skrzypi radiator. Nie wiem czy by jeden nie wystarczył ten wentylator zamiast dwóch?

Mam A 8, ja tam tego niw widzę, może dlatego, że mam na 45w obcięte w bios? Sprawdź, bo może to wina startego łożyska w wiatraczku:)

Co masz w bios obcięte na 45W bo nie rozumiem kompletnie? Przeciez TDP procesora nie da się zwiekszyć, ani zmniejszyć w BIOS/EUEFi.

Tylko to jest dzwięk jakby wibrował radiaror, na którym sa wentylatory, a nie wentylator. Tak jakby przy obrotach powyżej 1000 RPM za bardzo przenosiło drgania z wentylatorów, bo jak raz zajrzałem to drżało wszystko.

Można, ten model, prawdopodobnie Twój tez, ma możliwość ustalenia w biosie czy ma być 65 czy 45 :slight_smile: Sparwdź na oficjalnej stronie AMD 65/45 :slight_smile: https://products.amd.com/en-us/search/APU/AMD-A-Series-Processors/AMD-A8-Series-APU-for-Desktops/A8-7600-with-Radeon™-R7-Series/62

Moze więc mocowanie jest niestabilne?

Ty mówisz o jakimś CTDP, bo TDP ma stałe 65W :slight_smile: Przeczytaj dokłądnie w tym linku co mi dałes.

Trzyma się wszystko. Dziś obejrzałem dokłądnie ustawiając PWM na standard gdzie obroty są 12xxRPM i wentylator uderza w żeberka radiatora, a mocowania nie ruszę bo wtedy to już po rybach, jest na sztywno zamocowany, żeby to zdjąć to ciężko, a co dopiero, żeby było nie stabilnie. Poprostu w upał 30 i w górę stopni celcjusza pasowałoby podkręcić obroty bo teraz na 6xxRPM 40-45 stopni ma procesor gdzie w pokoju 25 przy uchylonym oknie i nie zasłoniętym oknie od południa. Dlatego pomyślałem, żeby zmienić własnie na cichszy i mniejszy w sensie gabarytów.

Najpierw topic, 45 c to nie jest jakas tragedia:) On znosi do 71, rzekłbym, ze przy 45, szczególnie jeżeli to gry, działa super:)

CTDP znaczy tyle co…możliwość ustawienia bilansu energetycznego, jeżeli zostawiasz 65, to procek będzie miał otwarte zasilanie choćby na 100% czasu na maks. Przy 45 ma limit, jak wyssa za dużo, to spada, w efekcie mniej żre, i mniej się grzeje:) Cos jak w przybliżeniu i w granicach rozsądku wymuszony throttling w lapkach.

Pokaż gdzie ty u siebie w UEFi masz takie ustawienia bo ja w Asrocku nie widze. w Pierwszym poście tematu dałem link do płyty głównej i tam w PDFie do płyty głównej o tym nie ma mowy.

Ja mam A10-7800. UEFi płyty głównej 1.40.

Przestawiłem w CPU Configuration, Target na 45W. Wyłączyłem tez AMD Turbo mode na Disable w UEFi.

Jednak temperature w Uubuntu dalej dla CPU pokazuje powyżej 40 stopni celcjusza. Dodam, że w obudowie nie ma żadnych wentylatoróœ bo wyjąłem z powodu hałasu.

No to Tu masz problem:) Bez wentylatora tyle bezie, zbicie do 45 może odrobine przy mocnej grze Ci obniży, ale tracisz z 10% wydajności. Poszukaj jakiegoś cichego wentylatorka, ale mówię 45 to nie ejst źle, sero, martwiłbym się koło 60.

Zapomniałem od soboty wyłączyć komputer. Zostawiłem odpalone Google Chrome z dobreprogramy forum i po dwóch dniach przełączeniu na 45W ma taką temperature CPU (CPUTIN na zrzucie :slight_smile: ):

Czy to chłodzenie be quiet co podałem, ze mam to te dwa wentylatory są złączone w jeden kabelek i jak pokazują 655RPM to to jest na każdy czy suma obrotów obu wentylatorów? Duzo gorzej by to chłodzenie oddawało ciepło zostawiając jeden wentylator np. na górze i wtedy jeden 650RPM, albo ponad 1000RPM przez PWM Asrocka?

Nadal nie otrzymałem odpowiedzi czy ten cooler, radiator cały z jednym wentylatorem da sobie radę czy nie oraz czy te dwa wentylatory podłaczone w jeden kabel, złączke, która dał be quiet jak pokazuje 660RPM to to jest suma predkości ubu wentylatorów czy odczyt z jednego wentylatora?

Nie wiem:) Ja mam wstawiony boxowy system chłodzenia i… nie narzekam, wnioskuję, że cokolwiek minimum “tak dobrego” da radę.

Dzięki za odpowiedzi. Narazie nie ruszam. Przy temperaturze 25-28 stopni jak ostatnio byłop ciepło na dworze miał maks 43 stopnie przy odpalonym Chrome i spotify w Ubuntu 18.04 LTS z GUI Cinnamon w najnowszej wersji :slight_smile: Więc nie ma sie czym raczej przejmowa, zawsze mogę mu zmienić w UEFi, żeby ciut szybciej kręcił jak będą upały trzydziesci parę stopni :slight_smile: