Chłodzenie czy oszczędzanie

Witam, mam przy sobie 150 zł.
I tak
chciałbym kupić płytę główną z procesorem i ramem
ale mogę też kupić chłodzenie od silentium PC coś typu Spartan 4

Co polecacie?

Dodam, że w zestawie z chłodzeniem jest pasta, to znaczy że mogę też wymienić 1 niesprawny wentylator na GPU bo zakupiłem a pasty nie mam

Core quad, czy już mega wydajny Intel 1 generacji…? Moje zdanie chyba już poznałeś, masz mało gotówki, to nie skupuj 10+ letnich elektrośmieci. :wink:

Ja za sugestią LORDEK’a ( w komunikatorze forum) kupiłem głowicę do Passata. Także tego…

Za 150 zł chcesz kupić:

  • procesor
  • płytę główną
  • ram

dobrze rozumiem?

Kup to. Cały zestaw wraz z legalnym systemem operacyjnym:

Nie, źle rozumiesz.
Albo chłodzenie teraz za 150 zł
albo w przyszłości jak uzbieram, płytę główną, procesor, i ram czyli okolice 1000 złotych

Nic teraz nie kupuj.
Uzbieraj 2500 - 3000 i wtedy złożysz sobie od razu cały zestaw.

czemu aż 2500-3000?

Bo w tym przedziale złożysz solidnego budżetowca na co najmniej 5 lat.

Ale ja chcę kupić TYLKO płytę, procek i ram
Zasilacz, dyski, obudowę i GPU już mam :slight_smile:

Nie po to kupiłem 500W od bequieta, nową SPC armis AR1 i dysk SSD 240 gb i tak dalej żeby składać nowego PC od nowa a te podzespoły zostawić

Ryzen 5 2600/ 500 zł + chłodzenie ze 100 zł/ płyta na B450 z 400 zł/ 16 GB RAM 3200 300 zł/
1300 zł

Za 150 zeta? Proszę:
https://allegrolokalnie.pl/oferta/zestaw-plyta-ga-g31m-s2l-procesor-intel-ram-ddr2

No to poczekaj aż uzbierasz. Pytanie: ile czasu to Ci zajmie. A wiesz - inflacja i ceny popitalają…

W ogóle zacząłeś od dupy strony. Obudowa niepotrzebna. Spinasz graty na pająka i cena takiego zestawu niższa.

Ten podzespół będzie do wymiany jako pierwszy, bo poza systemem nawet z jedna grą moze być ciężko, jak lubisz nowości.

Moja rada: zostaw co masz i zbieraj do 1000 i wtedy się Ci złoży mobo na kilka lat, jeżeli by za długo, to pogadaj z rodzeństwem, dziadkami (dziś dzień dziadka przypominam). :slight_smile:

Mam osobny 0,5 TB na gry więc

ile razy mam mówić że jeśli płyta procek i ram to zbieram 1000 zł?

Coś bierzesz, że nie jesteś na bieżąco?

Napisałem przecież że za 1000 zł, nie musisz tego dalej ciągnąć, przeciez wiadome ze nie kupilbym Q6600 i DDR2 w 2021

Ale za 150 zł czekasz na skrobane? Najlepiej jak za tą cenę ktoś Ci podsunie gotowca do kupna?

Nie ma sensu ta dyskusja widze …