Chłodzenie dla AMD FX 4100

Strasznie duży ten Corsair :stuck_out_tongue:

No i co za tego? Nie będę miał przynajmniej problemu z wciśnięciem żadnej grafiki, jak zechcę wymienić na inną.

A może SilentiumPC Brutus 410 Pure Black, sam ją mam tania i bardzo dobra. Za 140 zł dostajemy w niej już dwa wentylatory 120mm :}

Brutus ma montowanie dysków tak, jak ma (nigdy nie wiem, czy to prostopadle czy równolegle się nazywa), wyłamywane śledzie, cienką blachę (ale grubą w swojej kategorii cenowej), mało miejsc na wentylatory, brak kanałów na poprowadzenie okablowania, brak demontowanego koszyka na HDD (żeby sobie powiększyć miejsce na karty), brak regulatora wentylatora, tylko jeden wentylator na topie, żadnego miejsca na 140mm, mało miejsca za tacką na płytę główną, żeby wygodnie i komfortowo kable poprowadzić. Więcej mi się wymieniać nie chce :wink:

Co do obudowy ostatnio zakupiłem http://www.agito.pl/obudowa-silentiumpc … 26886.html i bardzo sobie ją chwalę.Jak trzeba jakieś info to proszę pytać.

Wybacz, ale on tam nie wsadzi karty typu gtx590 do takie procesora wiec moim zdaniem ta obudowa jest w sam raz do czego chce. Trochę porównujesz obudowy za 300zł do 140zł to się mija z celem, tak samo jak porównać malucha z porsche…

Autor zdecydował się na 500R więc raczej interesują go różne tego typu dodatki, a ty wyskakujesz tutaj z Brutusem :stuck_out_tongue:

Jak się martwisz o temperatury to kup be Quiet! dark Pro za ~325zł

@ UP

Można mieć i sporo taniej tylko to licytacja jest więc nie wiadomo jak się skończy…

Piotr zgaduje że wiatraczek taki mały przez to że nie masz miejsca na większy. A jak zamierzasz wymienić obudowe to polecam coś z corsair master

@ sla17

Nie wiem czy Ty nagle aby nie za dużo wymagasz od tak ekonomicznej obudowy…Tym bardziej, że Brutusy i tak realnie oferują znacznie więcej niż np. Elitki od Cooler Master, Modecomy, Tracery czy też tanie Aerocoole…

Montaż poziomy równoległy, nie wiem czego tu można nie rozumieć :wink:

Jak przystało na budżetowe obudowy. Poza tym jakoś przy Zalmanach Z9 / Z11 jakoś się tym nie przejmujesz i innych przed tym nie “ostrzegasz” :wink:

No właśnie, w tym przedziale cenowym nie ma obecnie tak praktycznej obudowy z blachą 0,64-0,73 mm

Ma cztery takie miejsca a część droższych obudów ma nawet mniej…

W tej cenie? Panie zejdź na ziemię :wink:

Na karty graficzne jest tam fabrycznie ok. 310 mm. Mało? :wink:

W tej cenie? Panie zejdź na ziemię :wink:

A za tylko jeden wentylator na dole albo z przodu to już minusa nie przyczepisz? Proszę Cię, nie ośmieszaj się takimi twierdzeniami :wink:

Za brak miejsca na wentylator 180 mm też przyczepisz minusa? :wink: Wentylatory 120 mm to standard i tyle a spośród wentylatorów 140 mm nie ma obecnie zbyt dużo dobrych a te, które są są jednak drogimi “śmigłami” (vide np. Noise Blocker BlackSilent Pro PK2 140mm lub be quiet - Silent Wings USC 140mm).

Po pierwsze to chyba celowo się powtarzasz a po drugie jak ktoś chce to wszystko w tej obudowie dobrze poukłada :wink:

t.luk , zluzuj suty, to nie ja wyskoczyłem z budżetową propozycją, gdy autor się zastanawia nad obudową rzędu 500R. Chodziło mi o to, czego nie ma w Brutusie, a jest w nieco droższych :wink: Przecież wiem, że obudowa świetna w swojej cenie :wink:

Kanały - tylko szablon opracować, wiesz ile by można było tego metalu na nowe Brutusy zaoszczędzić ;)?

Temat wyczerpany - zamknięty na prośbę Autora.