Chłodzenie dla APU FM2+

No i tym razem przyszła pora na moje APU, nawet z Silentium (3x nakładałem wszelkimi technikami!) i przykręceniem do 45W dobija pod 75w OOCT.

Myśle by stockowe chłodzenie wymienić na to, Ferry i inne raczej nie wejdą…
Ktoś kojarzy ten model? Jest szansa na ustabilizowanie sytuacji, czy wykastrować procka z boosta w BIOS i sprawę olać. :wink:

Jaki to jest dokładnie procesor, płyta główna?

A8-7600, a płyta F2A58M-S1, taki budżetowiec kilka lat temu składałem. Teraz pod rodziców chcę go “odpicować”, żeby działał jako HTPC. Po odpaleniu OOCT temperatura przebija 70 i zaczynają się cyrki… Tak z 10/15 zbić mi wystarczy. Fizycznie to chłodzenie wejść powinno i powinno być lepsze od stocka.
image

Problem jest taki, że wentylator jest mały. To co pokazałeś jest podobne do fabrycznych. Dość szybko się wszystko zapycha i zaczyna wyć.

Takie by nie weszło?
https://www.lc-power.com/en/product/cpu-cooler/lc-cc-95/ .
https://allegro.pl/oferta/chlodzenie-procesora-cpu-lc-power-lc-cc-95-wydajne-5215834623 .
Wymiary: 133 x 127 x 61 mm

O ile obudowa pozwala (płyta Micro ATX) to wsadzić coś mocniejszego / większego na tył, cyrkulacja przód <-> tył.

Obudowa też do wymiany, ale ma być “nieduża”, więc poszukam czegoś z przeciągiem. W tej obecnej jest “domontowany” wentylatorek wciagajacy przez performację w panelu przednim. Dmucha na procek.

A coś w ten deseń? Chodzi o wysokość, w obecnej obudowie od płyty do blachy jest ~135 mm, tyle samo ma Twoje w pozycji wysokość. To jest niższe i ma tylko 12, a na jeszcze “większe pudło” nie namówię nowych właścicieli. :wink:

Też to pierwszy raz widzę :stuck_out_tongue_winking_eye: Może warto zaryzykować, zwłaszcza jeśli chodzi o wymiary. Tylko czy nie bedzie wycia jak kręci na 2200 RPM i jest trochę większy od 70mm fabrycznego, tutaj 80mm?

Wyć raczej nie, gaming zatrzymał się na etapie Big Nose’a z pegasusa. OOCT też nie znają. :wink:
Ryzykujemy, wezmę tego małego potworka.

Miałem A10-5800k, Spartan pro się nie wyrabiał nawet bez turbo jak używałem go ze zintegrowaną grafiką.
Na wodzie podkręcony do 4,5Ghz a integra 1166Mhz i nie przekraczał 60 stopni.
Standard miał dla porównania 3,8, do 4,3 turbo a grafika 800Mhz.

Może jakieś małe AiO ci tam wlezie?

Grafika chwilowo jest wyłączona, ale później wróci. Procek niekręcony, ta płyta nawet nie wspiera tego.

Z Aio raczej odpuszczę, najpierw sprawdzę tego malucha, dodatkowo platforma nie jest tyle warta… :wink:

Fera 3 ale RGB? Nie chodzi o świecenie, ale jest niższa od standardowej i ma dobry wentylator typu HP, a nie kosztuje więcej jak 150 zł. Zmierz czy wejdzie ma 146mm