Chłodzenie do AMD Phenom II x4 955

Witam! Mam procesor AMD Phenom II 955 oraz płytę główną Gigabyte 880GA-UD3H. Na boxowym chłodzeniu pracuje już kilka ładnych lat, ale ostatnio zaczął głośno chodzić i temperatury wzrosły. Procesor jest bardzo niezacznie podkręcony. Chciałem kupić nie za drogie chłodzenie, które wyrobi i letnie temperatury. Pół roku temu w upały procesor osiągał 60 stopni a wentylator wył niesamowicie. Macie coś godnego polecenia?

Jak wygląda mocowanie zewnętrzego wentylatora? Korzysta się z modułu który jest zamocowany na płycie głównej (plastikowa ramka z dwoma zaczepami)? Czy trzeba rozmontować tę konstrukcję i założyć dołączone do wentylatora mocowanie?

Jaki budżetem dysponujesz?

 

Jaką masz obudowę (głównie chodzi o szerokość)?

 

W większości przypadków stosowane jest autorskie mocowanie (czyli trzeba zdemontować oryginalne mocowanie).

pod amd zazwyczaj jest mocowane na oryginalnych zaczepach

  około 100 zł

 

 

obudowa jest bardzo wąska, myślę, że 16 cm jest to maks aby się zamykała

Na przykład SilentiumPC Fera 2 najlepiej v2 (czarny najwyższy fin) Test

Obudowa jest bardzo stara i nie ma na niej producenta, pozostaje zbadanie sensoryczne…

Od płyty głównej do krawędzi zasilacza (najbliższej prawej osłony obudowy), który jest na płasko przy suficie mam niecałe 17 cm. Procesor jest ciut ponad płaszczyznę płyty głównej, dlatego daję te 16 cm. Nie wiem też od kąd do kąd jest mierzona wysokość wentylatora. Ostatnio komputer jest cały czas otwarty bo mu za gorąco, więc w ostateczności to chyba nie jest aż taki problem?

Otwarty bok obudowy zaburza przepływ powietrza i komputer bardziej się kurzy.

 

Czy w obudowie masz jakieś wentylatory (gdzie są i jaki jest kierunek przepływu powietrza)?

ewentualnie mniejszy brat i przy nim obudowę zamkniesz

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-spartan-pro-he924-spc081-518093/