Chłodzenie do AMD Phenom II x6 3.2 GHZ

www.thumb.jpeg.2f0339a71c1dc77154cc78bc8Witam, posiadam procesor z tematu, płytę ASUS M4A77TD oraz zasilacz Thermaltake Smart SE 530W. Mam zamiar kupić chłodzenie do tego procesora ponieważ aktualnie mam zamontowane chłodzenie boxowe z Athlona x4 740. Nie ukrywam, że grać się nie da, temperatura skacze do powyżej 60 stopni na procesorze i na rdzeniu. Nie mam zamiaru go podkręcać, chce, żeby temperatura była w miarę normalna i też żeby nie było za głośno. Problemem u mnie jest dość mała obudowa (mini tower), na której jeszcze mam zamontowany wiatraczek. Jeśli ktoś miałby jakiś pomysł to chętnie bym rozważył. Zmierzyłem rozmiary i ZALMAN CNPS8000B 1150 najprawdopodobniej by się zmieścił, nie wiem czy miedziane rurki nie będą zawadzać o chipset (widoczny na zdjęciu). Czy waszym zdaniem zmieści się i czy da oczekiwany efekt ?  

Z góry dziękuje i życzę wesołego Nowego Roku :) 

 

 

www.jpeg

Napisz model tej obudowy. Ze zdjęcia nie jestem w stanie powiedzieć jak wysokie chłodzenie przyjmie. 

Wiem tylko tyle, że to mini tower, szerokość wynosi 16 cm. Dlatego od razu odpadają chłodzenia ze stojącym radiatorem, bo przeważnie mają po 13, 15 cm wysokości a tak jak napisałem, zamontowany jest jeszcze wiatraczek który ma około 2,5 cm. Te chłodzenie które podałem ma 6,6 cm wysokości, wiem że na pewno się zmieści jeśli o to chodzi. Szerokościowo też nie powinno być problemu, najwyżej bym przełożył pamięć ram o jeden slot dalej. Ten Zalman jest też wysunięty trochę bardziej do przodu, stąd moje obawy, czy rurki miedziane które są z przodu nie najdą na chipset. Postarałbym się jutro zrobić dokładny pomiar od środka wentylatora w każdą stronę ile jest cm, ale muszę wiedzieć czy opłaca się brać to chłodzenie, chyba, że miałbyś coś innego do zaoferowania w niższej cenie.

60 stopni to nie problem. Mój intel na grandisie grzeje się do 80 stopni. Problemem jest rzeczywiście hałas i przy mniejszych chłodziwach nadal może być generowany. Proponuję coś tej konstrukcji http://proline.pl/?p=NOC+NH-L12 , http://proline.pl/?p=NOC+NH-L9x65

Dzięki za przykłady, lecz bardzo chciałbym zmieścić się w granicach 100 zł, ten Zalman kosztuje na allegro 120 i jest to dla mnie taki max. Tak jak wspomniałem, nie chcę nic podkręcać, chce po prostu żeby było cicho, głównie na pulpicie gdyż nie tylko ja używam komputera, ale w grach też żeby przesady nie było. Jeśli chodzi o temperaturę to chcę wykorzystywać procesor w 100% i żeby problemów nie było. Chłodzenie boxowe od Athlona które mam teraz zamontowane jest dość słabe, co nie jest dziwne aczkolwiek zbija temperaturę na pulpicie do 39, 40 stopni. Niestety w grach zbyt szybko rośnie.

Kiedyś też miałem problem z hałasem i rozwiązaniem u mnie było przepięcie wtyku z CPU FAN na SYS FAN gdzie tam ustawiałem sobie maksymalną prędkość, która nie była drażniąca dla ucha. Sprawdź tą metodę u siebie i monitoruj temperatury w stresie. Ta metoda może się okazać najtańsza i najskuteczniejsza. Może być też wymagane wyłączenie buzzera w przypadku wykrycia błędu z CPU FAN.

Nawet jak znajdziesz niskie chłodziwo na CPU to nie masz gwarancji, że będzie cichsze od tego co już posiadasz.

Jednak dalej sądzę, że grzebanie przy tym boxie nie ma sensu, on jest dla Athlona 4 rdzeniowego a nie Phenoma 6 rdzeniowego. Dokładnie zmierzyłem jak to wygląda w mojej obudowie, oraz poszperałem na stronie producenta dokładne wymiary. Moim zdaniem wejdzie, ale chce znać jeszcze wasze zdanie. Dodaje zdjęcia. 

1.thumb.jpeg.e4f04b1ed81e2d4cd439ba895ee2.thumb.PNG.3ac04caac295d02dfc38b1470e9d