Chłodzenie do CPU - i7 3770k

Witam,
Szukam chłodzenia do procesora.

Mam Intel i7 3770k bez OC i padło mi chłodzenie - Arctic freezer 7 pro rev.2.
Szukam więc następcy w podobnych rozmiarach i wiadomo, że liczę na podobne właściwości chłodzące (tamten kupowałem w 2014 roku, więc to chyba nie jest żaden wymagający parametr :stuck_out_tongue: ).
Płyta MSI Z77A-G45, obudowa Zalman Z9 Plus, więc raczej trochę miejsca jest :slight_smile:
Znalazłem SilentiumPC Fortis 5 i zastanawiam się czy brać ten model czy może coś z najniższej półki cenowej zapewni równie dobre chłodzenie?
Np. Arctic Freezer 7 X lub Endorfy Spartan 5 MAX czy jednak lepiej dopłacić do tego SPC Fortis 5?

Pozdrawiam

Fortis to Fortis, dobry produkt sam się obroni i polecać go nie trzeba. Natomiast jeżeli ma być tanio, to standardowo: Silver Monkey X BREEZY 92mm. Przy większych obrotach może być słychać wentylator, który ma zaledwie 92mm. Natomiast ja bym jednak wybrał ENDORFY Spartan 5 MAX 120mm. Tym bardziej, że aktualnie z kodem promocyjnym „endorfy-week” w x-kom wychodzi za 69 zł. Nieco drożej bo za 109 zł z tym kodem masz ENDORFY Fera 5 Dual Fan 2x120mm, natomiast ENDORFY Fortis 5 Dual Fan 140x120mm wchodzi za 179 zł.

Jeżeli planujesz modernizację kompa w niedalekiej przyszłości bierz Fera albo Fortisa, jeżeli nie - to optymalnym wyborem będzie ten Spartan.

1 polubienie

Dziękuję za pomocną odpowiedź, wstępnie byłem zdecydowany na Endorfy Spartan 5 Max, ale ostatecznie wpadła Fera 5 Dual Fan, dzięki tej promocji w X-komie :slight_smile:
Po instalacji trochę się wystraszyłem, bo było dość głośno w środku, ale cały czas kręciły się na min. 60% prędkości.
Po ustawieniu w BIOSie temperatury na 55 stopni i min. obrotów wentylatorów na 25% to obojętnie co bym nie robił, oprócz grania (np. przeglądarka) to wentylatorów praktycznie nie słychać, a do tych 55 stopni nawet nie dobija nawet przy większej ilości otwartych kart.
Przy graniu np. w World Of Tanks temperatura maksymalna do 62-65 stopni, także jest chłodniej niż było wcześniej, ale i cicho. :slight_smile:

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.