Chłodzenie do (E6600, Asus P5B deluxe...)

Należy jeszcze pamiętać że to odczyt z diody a nie z wnętrza czujnika, więc temperatura jest jeszcze niższa

Zapomniałem jeszcze zapytać, czy w przypadku Infinity wskazane jest założenie tego małego coolerka na radiatorek chłodzący “pipę” ( :slight_smile: ), czy raczej nie. Wydmuch mam w kierunku tylnej części budy (Chieftec DX-1) i dwu osadzonych tam wiatraków 80mm (wyciągających). Mnie się wydaje, że nie trzeba, ale wolę się upewnić.

Poza tym, czy zamiast dołączonej do Infinity pasty warto dać - mam ją po prostu w domu a jakiejś lepszej w sklepie nie mieli. Teraz ją właśnie nakładam, ale jak się okaże, że naprawdę warto kupić jakiś n.p. Arctic Silver 5 lub Coollaboratory Liquid Pro (droga, kurde mole)…

Z góry dzięki za odpowiedź.

:slight_smile:

http://www.pcworld.pl/news/113683.html

droga??

AS5~15zł

Coolaboratory liquid pro ~30zł

to nie są wielkie pieniądze ;]

… ale zawsze pieniądze. :stuck_out_tongue:

Są tacy, co to “chcę kupić dobrą nagrywarkę, ale za max 90zł”… :slight_smile:

Pytałem, jak się mają tamte pasty do tej, którą mam - dla 1-2 stopni zysku nie chce mi się nawet demontować radiatora. Na razie założyłem na tej mojej (Stars-700). Ciężkie bydlę - na wszelki wypadek zrobiłem metalowe mocowanie do obudowy. :slight_smile:

A z tymi obniżkami interesujące - “zieloni” mogą pójść z torbami… :slight_smile:

Witam!

Nie trzeba dodatkowego wiatraczka.

Ja bym tej pasty nie zakładał.

Witam!

Dzięki, też mi tak wyszło, ale wolę mieć pewność.

… z powodu…?

Pytam, bo ją założyłem, ale zawsze mogę wymienić, jeśli to będzie miało uzasadnienie. Pisze na niej:

A jakiej Ty użyłeś? Czy ta dołączona do Infinity jest zła? Chcąc kupić n.p. AS5 muszę połazić po sklepach lub zamawiać, czekać i płacić za przesyłkę, a w tej chwili nie mam kasy, żeby zamówić parę innych drobiazgów (n.p. ciche wentylatorki).

Hej!

Ja u używam Zalman STG-1

Ale jak masz możliwość założyć AS5 to ją nałóż.

Powody… a jakoś wole sprawdzone i uznane produkty, a tamtego nie znam (co nie znaczy, że jest zły) - trzeba testów poszukać.

Hej!

Wiesz co - od tych testów łeb mi już pęka… :smiley: - TU jest następny. :slight_smile: Każda z nich jest idealna w zależności od zastosowań (nawet ta zwykła - do starszych procków).

Zamówiłem Arctic Silver 5 - ma być jutro (10zł). Liquid Pro jest bezkonkurencyjna, ale to polerowanie powierzchni może odstraszyć - ja już wolę mniej podkręcić, niż zdzierać, choć nie robi się tego często. Różnice w wydajności między STG-1 i AS5 w/g mnie są pomijalne a wygodę w nakładaniu STG-1 rekompensuje cena AS5.

Przy tej Stars-700 temp. mierzone wczoraj są prawie, jak u Ciebie, więc chyba nie jest taka zła, ale dla świętego spokoju znienię ją na AS5 - mocowanie Infinity bez wyjmowania płyty głównej jest uciążliwe… :frowning:


Edytowane po zmianie pasty:

Pasta Stars-700 jest nędzna - po zmianie na AS5 i dołożeniu jednego wentylatora na przód obudowy temp. spadła o 12st. Wentylator ma raczej niewielki wpływ, bo jest jednym z pięciu w budzie… :slight_smile:

Co do zestawu - jak wymieniłbym zasiłkę Chiefteca na Tagana. Zyskasz na ciszy bo Chiefy to suszarki. No i ta karta… Aż serce się kraje żeby nie dać do niego przynajmniej 7900GS.

Kolejna sprawa budę Chiefa uważam za dobrą, jednak często zdarzają się trafione (o uszkodzonej geometrii) co skutkuje “buczeniem”. Celowałbym w porządną ThermalTake lub CoolerMaster.

Złączono Posta : 11.07.2007 (Sro) 12:27

Co zaś do chłodzenie - zdecydowanie polecam Scythe Ninja Rev.B. Miałem go na Athlonie X2, mam na C2D E6400 i uważam go za rewelację. Nie obniża wiele temperatury w stosunku do tej osiąganej na chłodzeniu boxowym ale nie pozwala się temperaturze podnieść. U mnie po 4 godzinach 100% obciążenia procka temperatura wynosiła 57-58*C