Chłodzenie do HD4850

(system) #1

Witam!

Mam zamiar kupić Radeona 4850, ale zastanawiam się nad tymi:

Który jest wg. Was lepszy?

Czy 2 wiatraki Acutake Fan 120 Pro PWM i 1 ACUTAKE FAN 80 znacznie obniżą temperaturę karty? Mam obudowę Raidmax Ninja WB.

Wolę nie zmieniać chłodzenia na karcie, gdyż boję się utraty gwarancji.

(Gen Salvador) #2

kartę kup na esc.pl - jest dużo taniej. gigabyte nie ma plomb na chłodzeniu, sepphire i asus chyba też.

chłodzenie wymień na accelereo S1 + turbo module

dużo ciszej i wydajniej

(Mass9595) #3

A to chłodzenie zmiesci sie miedzy 2 karty połączone CF?

(system) #4

A te same wiatraki Acutake Fan zmniejszą temperaturę karty?

(Gen Salvador) #5

zmniejszą ale bardzo nieznacznie. Najważniejsze jest odprowadzanie ciepła bezpośrednio z rdzenia, wymiana chłodzenia jest silnie wskazana. Zresztą jak usłyszysz referencyjne to od razu będziesz chciał je usunąć

(system) #6

Gwarancja obejmuje spalenie się karty (bez podkręcania)?

(Gen Salvador) #7

lol, to zalezy od odległości kart od siebie :stuck_out_tongue:

obejmuje wszystkie uszkodzenia oprócz mechanicznych

(Krzysztofdecowski) #8

S1 nie jest kompatybilne z SLI czy Crossfire,ale jest sposób musisz w jednej S1 rogiąc żeberka żeby mostki przeciągac do grugiej karty.

(Gen Salvador) #9

od kiedy to karty ustawia się chłodzeniem na przeciw siebie ? masz chyba jakąś kosmiczną płytę główną

PS. pisz poprawnie po polsku, będzie Cie łatwiej zrozumieć.

jakie chłodzenie można zainstalować na kartach do CF zależy od indywidualnego ustawienia magistrali PCI-e na płycie głównej

(system) #10

W internecie znalazłem, jak zmienić wydajność wiatraka w Radeonie 4850 http://www.xtremesystems.org/forums/sho ... p?t=192932

Mam pytanie, czy jest to bezpieczne dla wiatraka?

(Krzysztofdecowski) #11

S1 CF co trzeba zrobic

95409e6b519613ca.jpg

b6fc87e70561c3f4.jpg

LightAngel

tak jak najbardziej bezpieczne,zmieniasz tylko profil nic więcej

(Mariosti*) #12

A to akurat ciekawe bo 4850 dlatego tak się grzeje ponieważ ma baaardzo ciche chłodzenie :]

(system) #13

Dziś kupiłem Radeona 4850 Asusa i ustawiłem obroty wiatraka na 45%. Karta w spoczynku ma 50C, a po kilku testach w benchmarkach nieco ponad 60C. Karta pracuje całkiem cicho.