Chłodzenie do karty graficznej

Witam.

Mam problem, gdy czyściłem moją kartę graficzną i próbowałem usunąć wiatraczek urwałem 3 łopatki -_-

Noi raczej go nie naprawie, nie mam takiego wiatraczka na stanie, mam tylko duże. Cze taki wiatrak pasował by do niej? Bo nie jestem pewien co do rozstawu śrub.

Grafika ----> GV-N96TZL-512I

Proponowane chłodzenie ----> http://allegro.pl/aab-super-silent-vga-2al-cichy-wentylator-18db-i4949183652.html

Czy w ogóle jakieś inne? Ta karta jest podkręcona, więc musi być mocne :slight_smile:

 

Pozdro

PrzemoVi

 

Oby był wydajny - nawet jak rozstaw otworów nie taki, to zamontuj porządnie na tretetki i będzie dobrze. :wink:

Ten AAB to rozsądna opcja bo ma złącze 2Pin które bezproblemowo podłączysz pod kartę. Powinien dać sobie radę z chłodzeniem tej karty. Jego wymiary są podobne jak oryginalny Zalman. Możesz też spróbować podmienić sam wentylator na tym Zalmanie :slight_smile: Porównaj mocowania i jak śrubki są tak samo mocowane to odkręć oryginalny i zamontuj nowy :slight_smile:

Możesz pokombinować z jakimś innym chłodzeniem typu Deepcool V95, ale on ma złącze 3Pin i trzeba będzie się pobawić w jego podłączenie do karty.

Niektóre starsze karty bez podłączonego wentylatora pod oryginalne złącze na karcie, obniżają taktowanie ze względów bezpieczeństwa :frowning: Różnie to bywa, ale raz tak miałem z 9800GT, że musiałem tam podłączyć wentyl 8cm, bo oryginalne chłodzenie było zastąpione innym i podłączone pod 3Pin. Karta oczywiście uznawała to za awarię chłodzenia i cały czas pracowała w trybie IDLE. Po podłączeniu cichego wentyla 8cm zaczęła działać normalnie :wink:

Wielkie dzięki za pomoc, ale sobie poradziłem. Martwiłem się o to czy się przykręci do karty. Więc wziąłem stary wiatrak z procesora i trytytkami przyczepiłem do radiatora, rozwaliłem wtyczke 3 pin i wsadziłem kabelki w gniazdko. Działa. Może kiedyś zainwestuje w tego Deepcool V95 albo AAB, bo nie mogę patrzeć na tą prowizorkę. :slight_smile: 5y8UoQG.jpg

ozv2jz6.jpg