Chłodzenie do PALIT GeForce8600GT Sonic+

Witam!

Mam pytanko. Podkręciłem swojego Palita GeForce 8600GT Sonic+ do 670/970. Szedł jeszcze więcej, ale nie wiem czy warto, bo nie wiem jak sobie standardowe chłodzenie z nim poradzi. Teraz temperatura wynosi 48stopni bez grania. Jak zaczynam grac, to temp wzrasta do 60stopni… a nie wiem ile ma w kompletnym stresie. Te 60stopni, to dobrze, czy za dużo? Lepiej założyć (i czy w ogóle da się) chłodzenie inne do niego. Mam na myśli Pentagram Freezone XC-70 Cu+ LED. Proszę o poradę.

60 to całkiem niezły wynik ;] te grafiki np na referencyjnym chłodzeniu bez podkręcania potrafią się grzać nawet do 90stopni także te 60stopni jest raczej ok ;] ja mam tyle w stresie przy standardowych zegarach ;]

któryś z NV Silencer pasuje do 8600gt, bodajże 5 rev3 ale na 100% pewny nie jestem

przeszkadza Ci hałas tego coolera od palita?? bo temperatura OK

nie, nie przeszkadza mi, ale nie wiem na ile z O/C mogę sobie pozwolić :stuck_out_tongue: i czy ten boxowy cooler da sobie rade :stuck_out_tongue: i jaka jest maksymalna temperatura w stresie dla grafiki, która jej nie zaszkodzi? Aha, jest jakiś program, który będzie mi pokazywać temperaturę grafiki podczas grania?

W soniku nie jest boxowe chłodzenie tylko bardzo wydajne chłodzenie produkcji Palita ;] Za wysoka temperatura to myśle coś około 100stopni ale lepiej trzymać się od niej raczej z dala ;]

czyli jaka najwyższa temperatura będzie dla niego bezpieczna?

Nie przekraczać 80-90 w stresie