Chłodzenie Gigabyte GTX 1050 TI OC 4GB

Czy ktoś zna alternatywne chłodzenie dla Gigabyte GTX 1050 TI OC 4GB

Standardowe przy maksymalnych ustawieniach jakości w CS:GO czasami nagle zabuczy… Tzn wentylatory zaczynają się szybko obracać przez i słychać start odrzutowca.
Normalnie gdy testowałem tą kartę to wentylatory spokojnie się kręciły,widocznie w CS:GO nagle potrzeba jest większej mocy i od razu wentylatory wskakują na wyższe obroty.

Dlatego szukam jakiegoś chłodzenia, kiedyś kupowałem coś typu Accelero S1, ale czy to w ogóle się nada na moją kartę czy potrzeba czegoś innego ?

Może być sam radiator, dokupię ewentualnie osobno jakiś wentylator 12cm.

Ktoś, coś ?

Do chłodzeń Gigabyta warto ustawić sobie własną krzywą obrotów wentylatora. Najlepiej poprzez MSI Afterburner, bo ich dedykowana apka potrafi całkowicie pominąć ręczne ustawienia - mnie np. wiatraki w ogóle się nie włączały - RX 480 G1 Gaming. Miałem też problem z losowym odpalaniem wentylatorów na full nawet przy przeglądaniu internetu. Pomagało dopiero zrestartowanie ustawień na krzywej. Dodam jeszcze, że fabryczna krzywa obrotów jest mocno zmaszczona. Po osiągnięciu ustalonej temperatury - np. 70 wentylatory jak nie chodziły prawie wcale, tak nagle włącza się im turbo i jak temperatura spadnie to znowu cisza i tak w kółko.

To samo zauważyłem przy CS:GO, ale dziwne że na benchmarkach nie umiałem tego odtworzyć, wentylatory stopniowo osiągały co raz więkzze obroty ale nie udało mi się aby wyły jak odrzutowiec… widocznie gra to inna sprawa.

Sprawdzę tą apkę, mam nadzieje, że MSI da radę z Gigabyte.

Arctic accelero s1 rev 2 spokojnie daje radę. Nie da się więcej niż 63 stopnie wyciągnąć na karcie (z wentylatorem SilentiumPC Sigma Pro 120 SPC133)
Fakt, trochę trzeba było się nagimnastykować przy założeniu tego, ale po wycięciu nóżek i wywaleniu sprężynek z śrubek, które były oryginalnie w karcie wszystko dało się zmontować.

Cisza i spokój.

Oraz utrata gwarancji.

Dlaczego ? Wystarczy zamontować z powrotem stare chłodzenie :wink:
Nie było żadnej taśmy do zerwania czy “kleju” na śrubkach.

Utrata gwarancji teoretyczna.

Można łatwo udowodnić, że chłodzeniee było ściągane, choćby przez fakt, że zmieniłeś pastę :wink:

Akurat pasta wizualnie taka sama jak ta, którą ja robiłem :wink: