Chłodzenie GTX 470

Witam, od dłuzszego czasu szukam zastepczego chłodzenia na GTX 470 i nie wiem - czy w ogóle takie istnieje? Czytałem coś na temat Geil… i Zatax - niestety po pierwsze zaporowa cena (ponad 200 zł), po drugie nigdzie w polsce nie można ich dostać. Chcę schłodzić karte o jakieś 20 stopni i co ważniejsze wyciszyć - mam dość tego odkurzacza 8) Czy wie ktoś co możnaby zamontować w zamian aby uzyskać zamierzony efekt? Dodam, że zależy mi na chłodzeniu które nie będzie wystawało poza płytkę karty… Niestety obudowa moja ma ograniczone wymiary :slight_smile:

To jaką masz obecnie temperaturę? :stuck_out_tongue: Nie wystarczy zmienić pastę termoprzewodzącą i wyczyścić z kurzu?

Karta kupiona pół roku temu więc nie ma ani w niej ani na niej kurzu. Normalna temp 50-60 stopni. W stresie dochodzi nawet do 100 stopni (przeważnie 93) - no i ten hałas…

Na allegro nie ma do Twojej :frowning:

Jakie masz obecnie chłodzenie? Pasywne?

Owszem ale do tak cieplej karty potrzebne są solidne colery GPU. Według mnie są takie tylko 3-4 modele: Accelero Twin Turbo II, Accelero Xtreme Plus / Plus II (z odpowiednim zestawem radiatorków) oraz Gelid Icy Vision rev. 2.

Gelid Icy Vision rev. 2 - właśnie nad nim myślę - niestety problem z dostaniem go… Nie mogę znaleźć żadnego sklepu gdzie mieliby to chłodzenie… :frowning:

Obecnie mam takie:

original.jpg

Masz go np. tutaj. Tylko jak widać jest “w dostawie” czyli nie ma go na stanie a jest w trakcie dostawy lub jej planowania.

Na obecną chwilę postanowiłem pozostać jednak przy tym chłodzeniu jakie mam - poprawię tylko nieco chłodzenie obudowy, bo podejrzewam, że to też może mieć wpływ na chłodzenie karty. A samą kartę z lekka przeczyszczę w środku sprężonym powietrzem :slight_smile: Co do tego sklepu, kontaktowałem się z nimi już wcześniej ale sami dokładnie nie wiedzą, kiedy będzie ta dostawa, a mi trochę na czasie zależało :slight_smile:

Pozdrawiam