Chłodzenie i oc Amd x2

Witam, na jakim chłodzeniu tak do 100 zł i jak dużo można podkręcić pc w podpisie aby pracował stabilnie ?

Ile podkręcisz , tego nie da się jednoznacznie stwierdzić . Każda sztuka inaczej się podkręca . Ja mam AC 64 PRO i ten cooler Ci polecam , kosztuje bodajże 59 zł , a wydajność jest przynajmniej dobra . Pozdro .

Do 3,0Ghz powinieneś dojść, chłodzenie może być te co podał Alczan o.0 ,

Firma, model?

Pentagram HP100, i pasta MX2, lub AS5.

A ile będzie chodził stabilnie to sam sprawdzisz.

ja tez mam ten cooler, przy normalnym użytkowaniu temp w okolicach 32~35*C przy 50% obrotów

duże znaczenie ma wietrzenie obudowy wiec zakup też wentylator wyciągowy, pasta MX-2

Jeśli ta pamięć która masz to Goodram to będzie na 100% blokować wysokie OC procka.

Ta, a jak ma Pro? Lub Value z dobrych serii, dobre 667/800 szły na ponad 1000mhz.

Aż tak dobrze niektóre value szły?! To wyjaśnia dlaczego robię 864 MHz na 667 z tych ramów…

Z 667Mhz Elixir zrobilem bez problemu 840Mhz, wiecej nie probowalem, ale mysle, ze poszlyby jeszcze “pare” megaherzcow wiecej ;]

ja używam i polecam:

  • Pentagram Freezone HP-100 AlCu Lite

do tego pasta:

  • Zalman ZM-STG1

i jeśli będzie Tobie zbyt głośno przy max obrotach:

  • Acutake Fan 92 PRO

…jesli chodzi o podkręcania procka to bywa naprawdę różnie. Swojego wstępnie bez zmiany napięć podkręciłem do 2.8 GHz. Chodzi stabilnie, temperatura nie przekracza 45 st. w stresie (dodam -przy słabej wentylacji obudowy -brak dodatkowych wentylatorów). Cooler zalożyłem kilkanaście dni temu, więc dopiero sie dociera i pasta “świeżynka”…