Chłodzenie- jak zamontować wiatraki

Witam!

Zastanawiam się jak zamontować wiatrak(i) w komputerze, który się przegrzewa. Z tyłu jest miejsce na wentylator 70x70 a z przodu na 80x80. Nie jest to mój komputer, więc nie pamiętam co ma dokładnie w środku. Jest to aktualnie taki dobry średniej klasy PC. Karta graficzna ma chłodzenia pasywne. Chcę dodać tylko jeden wiatrak z tyłu, który będzie wdmuchiwał powietrze do komputera.

Dodawać też drugi wentylator z przodu? Jeżeli tak to który wentylator ma wdmuchiwać powietrze do komputera, a który ma wyprowadzać powietrze z komputera?

w 99% przypadków jest tak,że przedni wentylator wdmuchuje powietrze do środka obudowy, a wentylator z tyłu,wyciąga powietrze na zewnątrz.Wentylator w zasilaczu również wydmuchuje powietrze na zewnątrz obudowy, więc aby nie zakłócać obiegu powietrza zrób tak jak napisałem. Warto też “uporządkować” kable w obudowie aby “nie stawiały oporu” powietrzu.

A ja proponowałbym, jeśli się zmieści zastosować wentylator z przodu wdmuchujący do wnętrza.

Wentylator ten będzie wspomagał tego z zasilacza, który wyciąga ciepłe na zewnątrz i wymusi właściwy obieg.