Chłodzenie. Jak zdjąć wentylator z radiatora?

Strasznie głośno mi chodzi chłodzenie w komputerze. Kupiłem m.in. dodatkowy wentylator, zamontowałem go, ale zauważyłem przy okazji, że strasznie zakurzony jest radiator przy procesorze - a to właśnie z procesorowego chłodzenia wydaje mi się, że jest największy hałas (im bardziej komp pracuje, tym głośniejszy). Na radiatorze mam plombę, więc nie mogę go zdjąć, ale sam wiatrak można. Problem w tym, że próbowałem na tysiące sposobów, ale wiatraka nie zdjąłem. Próbowałem przekręcać (nie idzie), nie wiem zatem - może jakoś podważyć? W końcu powinno być jakieś ludzkie zdjęcie wiatraka, żeby go nie zniszczyć?

Przy okazji zapytam się co tego dodatkowego wentylatorka, który kupiłem. Czy lepiej umieścić go z tyłu obudowy, czy może dać przez tubę od procesora?

Może byś napisał jaki cooler Ci na procku siedzi?

A jak on jest zamontowany ?? (jakaś fotka by się przydała) niektóre są przykręcane,na zatrzaski,na obejmy itd.

Właśnie taki mam radiator + wiatrak:

http://img211.imageshack.us/img211/198/coolersvb3.jpg

Plomba jest na jednym z zacisków radiatora, ale wiatrak jest oddzielną częścią i da się go zdjąć nienaruszając plomby. Z dwóch stron wiatraka jest taka obudówka lekka zachodząca na radiator (widać na głównym planie), a po dwóch stronach jest wcięcie w środku radiatora i tam nachodzą plastiki od wentylatora. Nie mam pojęcia jak to zdjąc…

odciągnij te zaczepy od radiatora

w tym problem, ze nie da sie odciagnac… wyglada to tak jak na pierwszym planie fotki, ale dodatkowo jeszcze zachodzi do środka radiatora

widać po bokach na zdjęciu, że nie da się odciągnąć - są tylko plastiki na kable

no jakoś musi się trzymać :stuck_out_tongue:

bierz śrubokręt do ręki lub coś płaskiego i to podważ